Интригата за директната квота в Първа лига, както и баражите за елита, остава с пълна сила. Локомотив София не се отказва от надпреварата, след като взе задължителната победа над съименника си от Горна Оряховица в "Надежда" с класическото 3:0.

Александър Горанов откри преди почивката, а малко след нея Николай Цветков-Демона удвои с феноменално изпълнение. В края на битката Владислав Романов оформи крайния резултат с първия си гол след завръщането си при "червено-черните".

Мачът започна с натиск на домакините, който се увенча със сравнително ранен гол. В 19-та минута Александър Горанов засече с глава центриране от корнер и направи безпомощен вратаря на горнооряховци.

Малко след това преотстъпеният от Левски Илия Димитров отбеляза попадение, което обаче не беше зачетено заради засада. Но това не уби устрема на столичани. Все пак и гостите имаха своя шанс от пряк свободен удар в 30-та минута, но топката не затрудни вратаря на домакините.

В крайна сметка преди почивката повече попадения не паднаха. Сравнително скоро след подновяването на играта обаче интригата на практика приключи. В 57-та минута Николай Цветков отбеляза истински шедьовър.

Тогава той получи топката пред наказателното поле и с перфектен удар от над 25 метра заби топката в далечния за вратаря на горнооряховци ъгъл по неспасяем начин и направи 2:0. Това пречупи съперника.

До края мачът просто се доиграваше, а все пак столичани стигнаха и до трето попадение. То беше дело на завърналия се Владислав Романов, който получи топката в наказателното поле в 84-та минута, преодоля защитник и вратаря и мушна топката в мрежата за крайното 3:0.

След тази развръзка "червено-черните" събраха 54 точки на третата позиция, но са само на три от лидера Царско село, с който имат директен мач в следващия кръг. Ботев Враца е втори с 55. Локо Горна Оряховица е с 33 точки и е само на една над опасната зона, което прави последните три кръга много важни за "железничарския" тим.