Локомотив Горна Оряховица продължи да се катери в класирането и да преследва директната квота за Първа лига от следващия сезон. Това стана след успеха с 3:1 в домакинството на Ботев Гълъбово.

След равенството през първото полувреме, "железничарите" вдигнаха оборотите и отвяха съперника през втората част. Така те стигнаха до третата позиция и са само на три зад лидера Царско село.

Този мач започна равностойно, като в първите минути имаше положения и за двата тима. Но до гол се стигна в 31-та минута. Тогава след едно центриране от корнер и слабо изчистена топка, се стигна до мощен удар от Георги Чукалов от границата на наказателното поле и вратарят на Ботев нямаше как да реагира - 1:0 за домакините.

Но тази радост на горнооряховци не трая дълго. В 41-та минута гостите изравниха след огромна грешка на вратаря на противника. Тогава звездата на Ботев Иван Цачев получи топката на границата на наказателното поле и стреля от там с глава, след като видя, че стражът е излязъл неразчетено напред. Той го прехвърли и изравни за 1:1.

И тъкмо когато играчите от Гълъбово се надяваха да се приберат на почивка при този резултат, инкасираха попадение в мрежата си. В продължението на първата част след едно центриране от корнер опитният нападател Деян Христов изстреля мощен шут в мрежата, за да направи 2:1.

Това направи втората част много завързана, но в нея рядко се стигаше до интересни ситуации. Четвърт час преди края интригата на практика приключи, когато Стефан Неделчев от състава на Ботев получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

Изцедените гости инкасираха и трето попадение в самия край, когато при една бърза атака бившият играч на Монтана Владимир Мичев преодоля вратаря и направи 3:1 в 90-та минута, като този резултат се запази и до последния съдийски сигнал.

След този развой Локомотив събра 11 точки на третото място, на една зад втория Локомотив София и на три зад лидера Царско село. "Железничарите" са с равен актив с Ботев Враца и Литекс, които са другите претенденти за място в елита. Ботев Гълъбово пък остава с 10 точки и засега е на седмата позиция.