Отборът на Етър изпусна възможността да обезсмисли последния кръг на Втора лига и да спечели титлата във втория ни ешелон предсрочно. В домакинството си от 29-ия кръг момчетата на Станислав Генчев стигнаха до нервно 0:0 у дома на „Ивайло” срещу гостуващия Царско село.

Този резултат остави живи надеждите на втория във временното класиране Септември София.  „Болярите” са първи с 60 точки, докато Септември е с  56 преди изиграването на своя двубой от кръга – навън срещу изпадналия вече Левски Карлово. Стига столичани да не загубят визитата, интригата ще остане жива до самия край. Тогава Етър гостува в Бургас на Несебър, докато Септември гостува на борещия се за оцеляване Оборище Панагюрище.

Двубоят във Велико Търново предложи много интересно първо полувреме, в което силите бяха изравнени, като гостите всъщност имаха по-чистите шансове в началото на мача. Светослав Диков и Георги Коруджиев направиха сериозни пропуски пред вратата на Кирил Акалски, който имаше и някои страхотни намеси. В другото наказателно поле най-чистите възможности се разкриха пред Иван Стоянов, чийто изстрели в 35-ата и 36-ата минути бяха спасени от Филип Димитров.

През второто полувреме самият треньор на Етър Станислав Генчев влезе в игра, а домакините наложиха доста по-сериозен натиск. Чистите положения обаче намаляха, като в 66-ата Джихат Кямил дори нацели гредата. В заключителния четвърт час те имаха претенции за дузпа заради игра с ръка, които главният рефер Станислав Тодоров не уважи. Скоро след това той изгони от скамейката на „болярите” Мирослав Иванов. Буквално в последните секунди на срещата Генчев можеше да донесе така чаканата победа, но от няколко метра пред вратата той шутира над гредата.