В драматичен двубой от 30-ия кръг на Втора лига тимовете на Несебър и Етър завършиха 2:2. След този резултат и благоприятното развитие на двубоя в Панагюрище между Оборище и Септември, тимът от Велико Търново се класира директно в елита.

Етър откри резултата в 22-ата минута, когато Иван Стоянов откри резултата. Домакините обърнаха развоя на двубоя и с две попадения на Иван Цачев излезе напред в резултата.

В 61-ата минута на двубоя Станислав Генчев възстанови равенството, а в крайна сметка това се оказа и последното попадение в двубоя.

Това обаче се оказа достатъчно за директно класиране на Етър в елита, след като прекия му конкурент Септември се издъни в Панагюрище. Великотърновският тим завърши сезона с 61 точки. А Несебър финишира девети с 40.

Баражи за елита ще играят тимовете на Септември и Витоша Бистрица, а изпадат Левски Карлово, Банско, Спартак Плевен и ЦСКА 2.