ЦСКА победи в третата си и последна проверка от лагера в Турция втородивизионния Септември Симитли с 3:0. В 39-ата минута Санкаре откри резултата в полза на "червените". Мартин Смоленски реализира в 66-ата минута и 84-ата минута на двубоя.

В първите десетина минути и двата отбора проучваха съперника, а голови положения липсваха. В 12-ата минута на двубоя Септември опита да организира бърза атака, но отбраната на ЦСКА се справи с положението.

Официален сайт на ЦСКА
10 снимки

Санкаре нацели гредата на вратата на Септември в 16-ата минута, но беше в положение на засада. В 24-ата минута на двубоя Жеферсон опита да излезе на голова позиция Тиаго, но не сполучи и вратарят на Септември улови уверено кълбото в ръцете си.

ЦСКА направи най-интересната си атака в 29-ата минута, Жеферсон намери Санкаре, а той от своя страна Соу, който обаче спечели само корнер. След центрирането от ъгловия удар Санкаре наруши правилата в атака. Пет минути по-късно Мазику и Санкаре не се разбраха при една атака за "червените" в наказателното поле на Септември Симитли.

В 37-ата минута Септември изпълни корнер, а Михайлов отигра неточно. Две минути по-късно Санкаре от няколко метра прониза вратата на Септември, за да изведе тима си напред в резултата. В 41-ата минута Соу стреля, но вратарят Филип Димитров улови топката.

ЦСКА направи отлична атака в 53-ата минута, след като Пеняранда намери добре Мазику, но той не намери целта, пращайки топката над вратата.

В 66-ата минута на мача Мартин Смоленски получи отличен пас и с диагонален удар манира вратаря на Септември. Ахмед Ахмедов се възползва от грешка в отбраната на Септември и стреля опасно, но вратарят спаси и изби в корнер в 83-ата минута на двубоя.

​Отново Мартин Смоленски в 84-ата минута направи резултата 3:0 след отлична асистенция на Ахмедов, а голът беше повторение на изпълнението на играча на "червените" и при второто попадение. В крайна сметка ЦСКА победи с класическия резултат 3:0 и не допусна гол в подготовката си на турска земя.

ЦСКА - Септември Симитли 3:0
голмайстори:
1:0 Санкаре (39), 3:0 Смоленски (66, 84)

Ето и стартовия състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 13. Юнус Санкаре, 22. Али Соу, 30. Георги Йомов

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 8. Греъм Кери, 10. Радослав Живков, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов

Септември Симитли: 13. Филип Димитров, 28. Крум Николов, 3. Илия Мунин, 4. Борислав Вакадинов, 27. Слави Косов, 14. Здравко Карадачки, 11. Китан Василев, 8. Тодор Траянов, 20. Емил Петров, 88. Даниел Гогов, 9. Иво Михайлов