ЦСКА победи втородивизионния Монтана с 3:1 в контролна среща, играна на клубната база на "червените" в Панчарево.

Старши треньорът на ЦСКА Стамен Белчев не можеше да разчита на ангажираните с националните отбори играчи, както и на контузения Тиаго Родригес.

Някои от юношите на "червените" получиха шанс за изява в контролата през втората част, като един от тях - Валентин Антов, отбеляза третия гол.

Монтана поведе в резултата с гол на Сергей Георгиев, който вкара с добавка отблизо, след като преди това топката се отби от напречната греда. Голмайсторът на ЦСКА Фернандо Каранга изравни резултата с дежурния си гол в 36-а минута, а малко преди почивката Кевин Кубемба пропусна сам срещу вратаря да даде преднина на домакините. В 60-а минута ЦСКА поведе след автогол на Стефан Цонков. Пет минути по-късно влезлият като резерва млад талант Валентин Антов покачи на 3:1, след като засече центриране от дясно на бразилеца Енрике.