ЦСКА победи в последната си проверка преди старта на шампионата един от лидерите във Втора лига Царско село с 2:1. Попаденията за победителите реализираха Фернандо Каранга и Жан Бланко, а за "царете" точен беше Светослав Диков. Шестима футболисти на ЦСКА пропуснаха мача - Рубен Пинто е трайно контузен, Кристиян Малинов продължава да се възстановява от травмата си, Кирил Десподов, Станислав Манолев и Слави Петров получиха почивка, а Радослав Живков е болен.

Преди двубоя "армейците" представиха и новите си попълнения в лицето на Жеферсон Телес, Роланд Алберг, Жан Бланко и Андре Монтейро - Укра.

Снимки от успеха на ЦСКА над Царско село

През първата част въпреки превъзходството си на терена "червените" се оттеглиха на почивка с пасив от един гол, след като в 33-ата минута Светослав Диков се възползва от грешка на Черниаускас, който му пусна топката и за атакуващият футболист на Царско село не остана нищо друго освен да я вкара в мрежата. През първите 45 минути Фернандо Каранга направи куп пропуски, а с добро игра се отличиха Лое и Енрике Рафаел.

През втората част още в началните минути ЦСКА натисна съперника си и в 53-ата минута след грешка на вратаря на Царско село, Каранга възстанови равенството. Новото попълнение в ЦСКА Жан Бланко отбеляза победния гол в 76-ата минута само минута след като се появи в игра.

До края на двубоя срещата се доиграваше като и двата тима имаха възможност да се разпишат, но атакуващите футболисти изневериха и не сполучиха. Така в крайна сметка ЦСКА спечели двубоя и очаква първия си мач в първенството за 2018 година срещу Верея.

ЦСКА - Царско село 2:1

голмайстори: 0:1 Светослав Диков (33), 1:1 Каранга (53), 2:1 Жан Бланко (76)

90 - Край на мача.

84 - Корнер за ЦСКА, след изпълнението не последва опасност за отбраната на един от лидерите във Втора лига

82 - На мястото на Алберг в състава на ЦСКА влезе Валентин Антов

81 - Китан Василев стреля към Китанов, но бранител застана на пътя на топката

76 - Гол за ЦСКА. След като влезе в игра само минута по-рано Бланко изведе ЦСКА напред в резултата

75 - Смяна в ЦСКА, излиза Каранга, влиза Жан Бланко

71 - На мястото на Чорбаджийски в състава на ЦСКА влезе Барт

69 - Каранга се прояви като егоист, като вместо да подаде на непокрития Алберг стреля, но вратарят на Царско село спаси удара

68 - Опит за атака  на Царско село, не се получи

63 - Алберг с шут от границата на наказателното поле прати топката в аут

58 - Китанов замени на вратата Черниаускас

57 - Три смени в състава на Царско село

57 - Александър Георгиев опита да намери Александър Дюлгеров, но топката излезе в аут.

53 - Гол за ЦСКА! Фернандо Каранга е точен за "червените" след грешка на вратаря на Царско село

51 - Интересна ситуация пред вратата на Царско село. Вратарят опита да избие кълбото, то се удари в тялото на Каранга и придоби странна траектория, която щеше да я вкара във вратата, но това не се случи

47 - Корнер за Царско село, след изпълнението нямаше опасност за защитата на ЦСКА

46 - Корнер за ЦСКА, след изпълнението не се получи опасност пред вратата на Царско село

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме

43 - Центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Царско село, позволи на Каранга да стреля с глава, но Димитров спаси акробатично топката, която падаше точно под гредата

33 - Гол за Царско село. Светослав Диков откри резултата, след като Черниаускас сбърка и след като получи пас от Чорбаджийски не успя да подаде на съотборник, а на Диков, който излъга вратаря и бранител на "червените" и търкулна топката в празната врата

30 - Отлична атака на ЦСКА, отново Рафаел Енрике беше на висота, пусна пас към Каранга, но ударът на нападателя излезе встрани от вратата

27 - След корнер отляво на вратата на Царско село, Фернандо Каранга беше най-активен в наказателното поле,но така и не съумя да преодолее съпротивата на бранител на съперника

21 - Корнер за ЦСКА, след центрирането отдясно, Каранга не успя да си овладее добре топката и атаката на "червените" пропадна

В тези начални десетина минути ЦСКА атакуваше предимно по лявото крило и създаваха главоболия на съперниците си

7 - Рафаел Енрике се опита да преодолее съпротивата на бранител на Царско село в наказателното поле и да излезе очи в очи с вратаря на съперника, но защитникът на "царете" се справиха

5 - Атака за ЦСКА по лявото крило, но бранителите на Царско село се справиха със ситуацията

1 - Начало на двубоя

ЦСКА - ЦАРСКО СЕЛО

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 18. Александър Георгиев, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 12. Георги Китанов (в), 2. Стойчо Атанасов, 25. Александър Барт, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 24. Божидар Чуканов, 7. Жан Бланко

Шестима футболисти на ЦСКА пропускат мача - Рубен Пинто е трайно контузен, Кристиян Малинов продължава да се възстановява от травмата си, Кирил Десподов, Станислав Манолев и Слави Петров получават почивка, а Радослав Живков е болен.

Стартов състав на Царско село: 12. Филип Димитров (в), 6. Марио Петков, 10. Георги Хашев, 4. Тейнур Марем, 11. Димитър Райчев, 9. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов (к), 18. Георги Минчев, 8. Павел Петков, 14. Божидар Кацаров, 5. Светослав Диков

Резерви: 1. Павел Здравков (в), 2. Георги Радев, 3. Мартин Димов, 19. Галин Минков, 16. Димитър Петков, 21. Георги Коруджиев, 7. Георги Нетов, 15. Китан Василев