ЦСКА реши да използва дните през седмицата, за да проведе контрола с втородивизионния Царско село, която се превърна в истинско голово шоу, завършило 7:4 за "червените".

В двубоя бе изпробван френският халф Юнес Каабуни, който кара проби в отбора, но тепърва ще се преценява, дали той да остане в тима. Стамен Белчев пусна в игра и доста футболисти, които до момента не бяха играли в официалните мачове или имаха по-малко игрови минути.

Царско село откри рано в мача чрез Салас Обаси Окечукво, но само няколко минути по-късно Кевин Кубемба изравни. Густаво Кулма пък направи обрата пълен след 15 минути игра. След още 3 минути игра Кубемба прехвърли вратаря на Царско село за 3:1. Отново Окечукво реализира второ попадение за втородивизионния тим след малко над половин час игра. Малко след него голеадата продължи като Кубемба оформи своя хеттрик.

Царско село вкара два бързи гола в началото на втората част за 4:4, а веднага след това Кулма върна аванса на своя тим с второто си попадение. До края на двубоя "червените" реализираха още две попадения чрез Никола Колев и Милчо Ангелов, с което общият брой попадения в двубоя стана 11, а крайният резултат 7:4.

ЦСКА - Царско село 7:4 /контрола/ by bgsport

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 2. Стойчо Атанасов, 23. Александър Дюлгеров (к), 28. Пламен Гълъбов, 18. Александър Георгиев, 20. Тиаго Родригес, 22. Никола Колев, 26. Густаво Кулма, 29. Милчо Ангелов, 25. Юнес Каабуни, 21. Кевин Кубемба

Резерви: 1. Борис Груев (в), 14. Валентин Антов, 27. Радослав Живков, 7. Кевин Меркадо