В двубой от 10-ия кръг на Втора лига Ботев Враца победи Созопол с 2:1 като гост и си върна първата позиция, която беше превзета от Локомотив София.

Веднага след двубоя домакините от Созопол подадоха жалба срещу съдията Петър Кирилов от Добрич. Домакините заявиха куп претенции срещу главния рефер, като основните са за неотсъдени три дузпи в тяхна полза.

При най-скандалната ситуация Кирилов подмина игра с ръка в наказателното поле на Кристиян Григоров в началото на второто полувреме.

Гостите поведоха в 28-ата минута чрез Петър Альошев, който добута топката в мрежата след разбъркване.

В 39-ата минута Кристиян Пешов изравни с добавка, след като вратарят Николай Кръстев отби топката със сетни усилия след отлично изпълнение от пряк свободен удар на Мирослав Радев.

След почивката домакините доминираха, но четири минути преди края Ботев отбеляза второ попадение. Мустафа Мустафа си вкара автогол след пробив и остро центриране на Борислав Борисов.

"Играта се развива, отборите се развиват, само съдиите не са в час. Не приличаме на изпадащ отбор, но ако се свири така, по-добре да не сме сред професионалистите. Базата и правилното футболно развитие на Созопол няма кой да му ги отнеме, а това е много по-важно”, заяви след мача старши треньорът на Созопол Румен Димов.

След този успех Ботев е лидер с актив от 23 точки, а Царско село е втори след успех у дома над Оборище Панагюрище с 2:0 и 21 точки. Созопол е на предпоследното 15-о място с 8 т.

В друга среща от кръга игран днес Локомотив Горна Оряховица завърши 1:1 с Монтана.

В понеделник е двубоят между Поморие и Локомотив София, който може да наблюдавате пряко в ефира на DIEMA SPORT от 20:00 часа.