Витоша Бистрица победи ЦСКА ІІ с 2:1 и ще придружи Септември Сф в баражите срещу два отбора от Първа лига за влизане в елита. Същевременно дублиращият отбор на „червените“ изпадна в Трета лига, където отива и Спартак Пл. Банско и Левски Карлово бяха изпаднали още преди време.

Драмата в последния кръг на Втора лига бе пълна, като освен директната промоция за върха, в която бяха замесени Етър и Септември, много интересно бе относно баражите и изпадащите отбори.

През първите полувремена изглеждаше, че ЦСКА ІІ ще може да се спаси, защото водеше с 1:0 в Бистрица, докато два от конкурентите му губеха. До почивката Созопол водеше с 1:0 на Ботев Гълъбово, а Лудогорец ІІ – с 2:1 срещу Спартак Пл. Само Оборище беше напред в резултата – 1:0 срещу претендента за промоция Септември.

През вторите полувремена обаче паднаха още доста голове и станаха обрати, които промениха класирането и в двете му части. Първо Витоша направи пълен обрат с 2:1 срещу ЦСКА ІІ и спечели място на баражите, изпращайки „червените“ в третия ешелон.

При това положение победата на Созопол с 3:2 над Ботев Гълъбово стана безпредметна в преследването на Витоша, тъй като разликата остана три точки. Гълъбовци обаче останаха с 34 пункта, с един повече от ЦСКА ІІ и Спартак Пл и се спасиха. Оборище надви с 2:0 Септември и също остава във Втора лига.

Плевенчани изпаднаха след загубата си с 2:4 от Лудогорец и ще придружат ЦСКА ІІ в третия ешелон.

Поморие също имаше някакъв шанс преди този кръг за бараж, но падна с 0:1 от опашкаря Левски Карлово и остана чак седми в класирането.