В борбата за оцеляване във Втора професионална лига Оборище Панагюрище постигна ценен успех с 2:0 над Созопол с два гола през второто полувреме на Свилен Щерев. Той вкара първо във 71 минута, а после завърши с голов удар атака на Ели Маркес.

Емил Велев започна мача за Оборище с Христо Иванов, Любомир Гуцев, Христо Стамов, Раиф Мурадов (Николай Парнаров), Илиян Гаров капитан, Мартин Сандов, Владимир Айтов (Светослав Читаков), Ели Маркес, Георги Нетов (ВасилТачев), Свилен Щерев и Димитър Алексиев.

Румен Димов започна мача за Созопол с Мартин Теменлиев капитан, Ангел Делчев, Даниел Андреев (Деян Христов), Диян Хаджиев, Кристиян Пешов, Кристиян Тафраджийски, Мартин Сечков, Мирослав Радев, Мустафа Мустафа( Георги Петров), Стоян Мантаров и Якуб Идризов.