Струмска слава попари Локо Сф с 2:1 в контрола  при представянето на „червено-черните“ за новия сезон в „Надежда“. Братя Николови вкараха за радомирци, а попадението на Николай Цветков-Демона се оказа само почетно за столичани.

Локомотив създаде териториален превес, но първата най-добра ситуация за гол създаде Струмска слава в 30-ата минута. Тогава Стоян Георгиев бе изведен в наказателното поле, но ударът му изпрати топката встрани от вратата.

Три минути по-късно Курдов опита техничен прехвърлящ удар, но вратарят на радомирци Костадинов се разгъна и изби в корнер.

Като цяло първото полувреме предложи равностойна игра и нулевото равенство след 45 минути бе справедливо.

В 49-ата минута удар към вратаря на Локомотив Яначков се отби от гърдите му, топката попадна у Борислав Николов и той я довкара във вратата за 0:1.

В 52-ата минута мощен удар на Кадифчин бе отразен красиво от вратаря на Струмска слава.

Радомирци дублираха аванса си в 54-ата минута, когато другият брат Николов – Николай с глава засече топката във вратата на столичани за 0:2.

В 66-ата минута Николай Цветков-Демона изведе демонично добре Денис Стоилов сам срещу вратаря на Струмска слава, но вратарят на гостите Костадинов се изяви също прекрасно и спаси.

Две минути след това Александров проби добре фронтално и стреля силно, но уцели напречната греда на вратата на радомирци.

В 85-ата минута Николай Цветков върна един гол за локомотивци с хубав удар от средна дистанция по трева право в ъгъла – 1:2.

Любопитен момент в мача бе присъствието на още две двойки близнаци, освен голмайсторите за гостите Николови. За Локомотив игра Евгени Зюмбулев, а за Струмска слава – Тодор Зюмбулев. Сред резервите на гостите бяха още близнаците Калоян и Кристиян Евгениеви.

Идната седмица стартира първенството на Втора лига. В първия кръг Локо Сф гостува на Лудогорец 2, а Струмска слава – на Литекс. А Струмска слава и Локо Сф се срещат в първенството в петия кръг в Радомир.

ЛОКО СФ – СТРУМСКА СЛАВА 1:2

0:1 Борислав Николов 49, 0:2 Николай Николов 54, 1:2 Николай Цветков 85

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 17 Галин Ташев, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбулев, 21 Виктор Райчев, 8 Стоян Кадифчин, 14 Иво Иванов, 10 Илиян Стефанов, 18 Николай Цветков, 7 Александър Александров, 20 Атанас Курдов /Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиян Николов, 26 Красимир Милошев, 19 Марио Йорданов, 11 Денис Стоилов, 16 Стефан Аличков, 9 Илия Димитров, 22 Васил Вълчев, 6 Антонио Илиев, Александър Григоров, Иван Иванов/ Старши треньор – Младен Додич

СТРУМСКА СЛАВА: 1 Радослав Костадинов, 20 Ангел Маджиров, 3 Николай Николов, 2 Борислав Николов, 14 Денис Мицаков, 16 Ивайло Стоянов, 13 Георги Иванов, 22 Антон Тунгаров, 9 Стоян Георгиев, 7 Кристиян Тасев, 11 Александър Аспарухов /Резерви: 12 Мартин Величков, 15 Калоян Евгениев, 8 Тодор Зюмбулев, 6 Димитър Петков, 5 Мартин Костов, 10 Ерик Иванов,, Кристиян Евгениев, Христо Младенов, Борислав Вакадинов, Кристиян Дончев/ Старши треньор – Владимир Димитров