Локо Сф започна с победа 3:1 над Ботев Вр предсезонните си контроли. В рано игран мач заради жегата локомотивци се наложиха на своя стадион над врачани. За Ботев това бе втората проверка – след 3:4 като гост на Царско село.

Локо Сф и Ботев Вр се срещат за първенство на Втора лига във втория кръг, отново в „Надежда“.

Новият централен нападател на локомотивци Атанас Курдов откри резултата още в 6-ата минута след пробив отляво на Александър Александров – 1:0.

Хубав удар на Николай Цветков в 23 минута изпрати топката на сантиметри от вратата на Ботев Вр.

Иван Иванов можеше да изравни в 28-ата за врачани, но ударът му с глава бе избит от вратаря на Локо Сф Витков.

В 35-ата минута Курдов можеше да се разпише за втори път, този път с глава след фаул, но топката мина покрай вратата.

В 48-ата минута хубава атака отдясно на локомотивци чрез Александров и Стефанов завърши с голов удар на Николай Цветков-Демона отблизо за 2:0.

Ботев намали скоро резултата на 2:1 след удар с глава на Янаки Смирнов.

Ботев наложи териториален превес, но пропусна контра на домакините, която доведе до трети гол в полза на Локомотив в 83-ата минута. Илиян Стефанов напредна и подаде на празна врата на Марио Йорданов и той не сбърка за крайното 3:1.

Втората контрола на Локо Сф е в понеделник от 18 ч. в Пазарджик срещу Хебър.

ЛОКО СФ – БОТЕВ ВР 3:1

1:0 Атанас Курдов 6, 2:0 Николай Цветков 48, 2:1 Янаки Смирнов 52, 3:1 Марио Йорданов 83

ЛОКО СФ: 1 Цветомир Витков, 21 Виктор Райчев, 23 Емил Виячки, 15 Александър Горанов, 14 Антонио Илиев, 8 Стоян Кадифчин, 18 Николай Цветков, 26 Красимир Милошев, 11 Денис Стоилов, 7 Александър Александров, 20 Атанас Курдов /12 Драгомир Петков, 2 Данаил Йорданов, 17 Илиян Стефанов, 10 Денил Селимински, 16 Стефан Аличков, 13 Кристиян Николов, 4 Александър Григоров, 9 Преслав Николов, 94 Иван Ангушев, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор – Младен Додич

БОТЕВ ВР: 1 Христо Митов, 5 Кристиян Григоров, 13 Атанас Димитров, 4 Иво Харизанов, 20 Богомил Христов, 17 Спас Георгиев, 8 Иван Иванов, 19 Ивайло Михайлов, 18 Янаки Смирнов, 2 Димитър Тодоров, Здравко Димитров /12 Ивайло Василев, 22 Аспарухов Смилков, 7 Ивелин Илиев, Борис Борисов, Тодор Чаворски, Александър Александров, Денис Цолев, Илия Карапетров, Георги Чукалов/ Старши треньор – Сашо Ангелов