Локомотив Сф спечели измъчена, но ценна победа с 1:0 над Оборище при подновяването на първенството във Втора лига.

Още в 3-ата минута Том имаше шанса от границата на вратарското поле да открие резултата, но вратарят на Оборище Радев изби в корнер.

В 5-ата минута с аплодисменти и при спряна нарочно игра бе почетена паметта на Георги Марков, а преди двубоя с минута мълчание – на него и Павел Панов.

Локомотив наложи определено надмощие и действията се развиваха около и в наказателното поле на гостите. Стигна се и до други изгодни ситуации и до няколко корнера.

В 30-ата минута Илия Димитров бе съборен в пеналта на Оборище и сам изпълни дузпата. Вратарят Радев обаче усети посоката на удара и го парира.

Локомотив продължи да натиска, но до почивката не съумя да разпечата вратата на Оборище – 0:0.

Втората част започна с ново спасяване на вратаря на Оборище Радев след добре насочен удар на Цветков.

В 61-ата минута Манолас загуби топката в наказателното поле на Локо Сф, но Капитанов бе париран в последния миг с шпагат от Семерджиев, за да предотврати гол във вратата на домакините.

В 80-ата минута Локомотив все пак стигна до ценен гол. Здравко Димитров центрира отляво, Том засече топката с глава тя разтресе напречната греда и бразилецът вдигна ръката си победоносно. Съдиите също бяха на мнение, че топката е преминала голлинията при тупването си на земята и Локомотив поведе.

В 87-ата при разбъркване от корнер Илия Димитров легнал на земята не успя да отправи силен удар и вратарят изби с крак.

Така Локомотив Сф победи с 1:0 и спечели ценни три точки за общо 35 и третата позиция в първенството на Втора лига.

ЛОКО СФ – ОБОРИЩЕ 1:0

1:0 Том 80

ЛОКО СФ: 92 Андреа Ефремов, 13 Стоян Предев , 66 Александър Бранеков, 3 Константинос Манолас, 21 Христос Контохристос, 6 Владимир Семерджиев, 77 Мартин Станкев /65-Иво Иванов/, 33 Том /90-Александър Горанов//, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков /85-Исмаел Тайдер/, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Кристиян Кацарев, 15 Александър Горанов, 14 Иво Иванов, 8 Исмаел Тайдер, 10 Илиян Стефанов, 11 Алекс Боримиров,19 Марио Йорданов/ Треньор – Младен Додич

ОБОРИЩЕ: 1 Николай Радев, 5 Любомир Гуцев, 3 Мартин Василев, 88 Мартин Сандов, 18 Джордж Лукас, 13 Емил Колев, 80 Фернандо Енрике, 8 Илия Карапетров, 77 Мариян Наплатанов /84-Ангел Делчев/, 11 Илиян Капитанов, 9 Тодор Чаворски /89-Лъчезар Ангелов/ /Резерви: 73 Александър Конов, 2 Ангел Делчев, 27 Давид Стоянов, 78 Кантен Гюйон, 7 Халибрям Кармаджъ, 24 Лъчезар Ангелов, 15 Кристиян Славов/ Треньор – Иван Атанасов