Арда Кърджали и Монтана ще играят на баражите за влизане в Първа лига след развитието на мачовете от предпоследния кръг на Втора лига.

Арда Кърджали се наложи с минималното 1:0 срещу ЦСКА 1948. След това поражение „червените“ ще играят и през следващата година във Втора лига.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от Венцислав Христов в 5-та минута. Иван Коконов подаде към Веселин Марчев, който пусна перфектен пас към Венцислав Христов, а той вкара в опразнената врата.

Веселин Марчев направи добър рейд в 27-та минута и отправо хубав удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Емил Михайлов.

Спас Георгиев нанесе опасен удар от разстояние в 33-та минута, но встрани от вратата на Иван Караджов.

Иван Коконов стреля от фаул в 44-та минута, но топката се спря в напречната греда.

След грешка в защитата на ЦСКА в 54-та минута топката попадна във Венцислав Христов, който излезе сам срещу Емил Михайлов, но пропусна да вкара.

Веселин Марчев нанесе удар от разстояние в 67-та минута, но Михайлов спаси.

ЦСКА пропусна страхотна възможност да изравни резултата в 70-та минута. Андон Гущеров подаде към Денислав Александров, който бе на отлична позиция и стреля, но Иван Караджов спаси. След това се получи разбъркване, но Караджов успя да улови топката.

В първата минута на добавеното време на срещата Венци Бенгюзов пусна перфектен извеждащ пас към Иван Коконов, който изскочи сам срещу Емил Михайлов и стреля, но ударът му бе отразен.

В другия мач Монтана се наложи с 2:0 при домакинството на Пирин Благоевград.

Монтана поведе в резултата в 72-та минута. Тони Тасев отправи удар от разстояние, топката срещна гредата, след което попадна в Атанас Илиев, който не пропусна да се разпише.

Монтана получи правото да изпълни дузпа в 82-та минута, но тя бе пропусната от Тони Тасев.

Монтана реализира втори гол в 86-та минута. Тони Тасев центрира в наказателното поле на Пирин, където Филип Димитров изпусна топката право в краката на Атанас Илиев, който не пропусна да вкара втори гол.

Така Монтана запазва второто място в класирането и има точка аванс пред Арда Кърджали. В последния кръг двата отбора ще разпределят второто и третото място.

Арда - ЦСКА 1:0

1:0 Венцислав Христов 5'

Арда: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев, 71. Пламен Крумов, 3. Румен Сандев, 22. Атанас Кръстев, 6. Ивайло Найденов, 25. Митко Плахов, 17. Иван Коконов, 9. Веселин Марчев, 11. Димитър Законов, 91. Венцислав Христов

ЦСКА 1948: 33. Емил Михайлов, 25. Александър Александров, 18. Апостов Попов, 12. Богомил Дяков, 30. Димо Атанасов, 20. Янко Сандански, 8. Спас Георгиев, 31. Димитър Буров, 17. Чавдар Ивайлов, 99. Андон Гущеров, 11. Денислав Александров

НА ЖИВО:

90+4' Край на мача!

90+1' Венци Бенгюзов пусна перфектен извеждащ пас към Иван Коконов, който изскочи сам срещу Емил Михайлов и стреля, но ударът му бе отразен.

89' Силен удар на Венци Христов, но право в ръцете на Емил Михайлов.

70' Контраатака за ЦСКА. Андон Гущеров подаде към Денислав Александров, който бе на отлична позиция и стреля, но Иван Караджов спаси. След това се получи разбъркване, но Караджов успя да улови топката.

67' Далечен удар на Веселин Марчев, Емил Михайлов спаси.

55' Остро центриране в наказателното поле на Арда, Иван Караджов улови топката.

54'  Грешка при разиграването на футболистите на ЦСКА, топката попадна във Венцислав Христов, който стреля, но встрани от вратата на Емил Михайлов.

46' Начало на второто полувреме!

45+3' Край на първото полувреме - 1:0!

45' Центриране в наказателното поле на ЦСКА. Христов остана под топката и не успя да нанесе добър удар, а Емил Михайлов улови. След това вратарят се сблъска с Иван Коконов, но ситуацията остана без последствия.

44' Иван Коконов стреля от фаул, но топката се спря в напречната греда.

40' Далечен удар на Сандански, топката излезе в аут.

35' Нов удар на Христов, но Михайлов не бе затруднен и улови.

34' Венцислав Христов стреля, но слабо и право в ръцете на Емил Михайлов.

33' Вълчан Чанев влезе в игра на мястото на Деян Лозев, който получи контузия.

33' Опасен далечен удар на Спас Георгиев, топката премина встрани от десния стълб на вратата на Иван Караджов.

27' Добър рейд на Марчев, който отправи удар от разстояние, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Емил Михайлов.

26' Веселин Марчев центрира от фаул, но право в ръцете на Емил Михайлов.

20' Денислав Александров центрира остро в наказателното поле на Арда, но топката бе избита в корнер.

8' Денислав Александров опита нещо средно между удар и центриране, топката излезе в аут.

5' Гол за Арда 1:0! Иван Коконов подаде към Веселин Марчев, който пусна перфектен пас към Венцислав Христов, а той вкара в опразнената врата.

1' Начало на мача!

Монтана - Пирин Благоевград 1:0

1:0 Атанас Илиев 72'

2:0 Атанас Илиев 86'

Монтана: 33. Ивайло Василев, 23. Даниел Георгиев, 25. Борислав Стойчев, 4. Галин Ташев, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 26. Борислав Дамянов, 13. Йордан Йорданов, 9. Атанас Илиев, 77. Николай Цветков, 8. Тони Тасев

Пирин Благоевград: 22. Филип Димитров, 3. Александър Бастунов, 24. Антон Костадинов, 25. Ахмед Ахмедов, 15. Димитър Благов, 4. Емил Петров, 30. Илиян Митрев, 29. Милен Стоев, 19. Мирослав Пушкаров, 10. Никола Георгиев, 27. Ивайло Михайлов

Минута по минута:

90' Край на мача!

86' Гол за Монтана - 2:0! Тони Тасев центрира в наказателното поле на Пирин, където Филип Димитров изпусна топката право в краката на Атанас Илиев, който не пропусна да вкара втори гол.

82' Тони Тасев пропусна да реализира отсъдената дузпа за Монтана.

72' Гол за Монтана - 1:0! Тони Тасев отправи удар от разстояние, топката срещна гредата, след което попадна в Атанас Илиев, който не пропусна да се разпише.

45' Край на първото полувреме - 0:0!