Марица допусна домакинска загуба с 1:2 от Ботев (Гълъбово) в предпоследния 29-и кръг на Втора футболна лига и изпадна в третия ешалон. Срещата започна изключително лошо за пловдивчани.

В 10-та минута при първата атака на гостите се стигна до корнер, а след центрирането юношата на пловдивчани Рангел Абушев откри.

Само 3 минути по-късно Абушев удвои след удар от около 20 метра.

Инкасирали два бързи гола маричани се опитаха да променят негативния резултат, но липсата на добър завършващ удар се оказа непреодолимо препятствие пред отбора.

И през втората част домакините бяха по-активни, но трудно стигаха до позиции за стрелба.

В 75-та минута бившият играч на Марица Светослав Читаков игра с ръка в наказателното си поле и съдията Красимир Кръстев отсъди дузпа, реализирана хладнокръвно от Свилен Щерев за 1:2.

До края на мача гостите се отчетоха с няколко контри, като при една от тях Георги Кирилов удари греда./БТА