Марица Пловдив завърши наравно 1:1 с Ботев Гълъбово в контролна среща, провела се на стадион "Крепост" в град Хисаря, където "жълто-сините" са на лагер.

Двата тима изиграха относително равностоен мач, а проверката бе полезна за треньора на маричани Стоян Димитров и неговия щаб. Венцислав Гюзелев откри за Марица в 16-ата минута, след като реализира дузпа, отсъдена за събаряне на Свилен Щерев при една от атаките на пловдивчани.

Малко по-късно, в 27-та минута, тимът от Гълъбово изравни, а това се оказа и крайния резултат.

Следващата събота, 10 февруари, маричани ще се завърнат в Пловдив, а за тогава е предвидена и контролна среща с елитния Витоша.  Първенството във Втора лига се подновява на 24 февруари, когато Марица ще приеме един от претендентите за изкачване в елита - Монтана./БТА