Лудогорец II обърна Царско село в мач от XX кръг на първенството във Втора професионална лига. Под непрекъснатия снеговалеж в Разград момчетата на Ради Здравков имаха превъзходство през всичките 90 минути и можеха да постигнат по-изразителна победа.

Гостите от София поведоха изненадващо в резултата още в 2-ата минута. Тогава след центриране отдясно Светослав Диков бе оставен непокрит в малкия пеналт и с глава откри резултата. Минута по-късно „орлите“ пропуснаха да изравнят. Жоао Пауло излезе очи в очи срещу вратаря Димитров, но не успя да го преодолее.
Лудогорец II изравни в 68-ата минута. Тогава Жоао Пауло хландокръвно отбеляза гол от дузпа, отсъдена за фаул срещу Жуниор Кишада. Пълният обрат стана факт в 75-ата минута. Тогава след образцова контраатака Жуниор Кишада изведе страхотно Славчо Шоколаров зад защитата на Царско село и халфът с мощен шут по земя прати топката в мрежата.
Това е втора поредна победа за Лудогорец II под ръководството на новия старши-треньор Ради Здравков. Преди седмица „орлите“ удариха Поморие като гост с 1:0.

В сряда (15 март) от 15,30 ч. на отбора предстои нов сблъсък срещу претендент за влизане в Първа професионална лига. Лудогорец II приема Созопол. Мачът от XVIII кръг трябваше да се играе през февруари, но бе отложен заради натоварената програма на „Лудогорец Арена“.

В друг мач от Втора лига Ботев Гълъбово спечели с 1:0 срещу Оборище.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЦАРСКО СЕЛО 2:1

0:1 Светослав Диков (3')
1:1 Жоао Паоло (68') - дузпа
2:1 Славчо Шоколаров (75')

Лудогорец II: Даниел Наумов, Александър Василев, Игор Пластун, Кристиян Григоров, Преслав И. Петров (к), Жоао Паоло, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан (46 - Светослав Ковачев), Славчо Шоколаров, Жуниор Кишада (90+2 - Томас Цвятков), Цветелин Чунчуков (63 - Антонио Георгиев)

Царско село: Филип Димитров, Георги Радев, Мартин Димов, Ивайло Марков, Галин Минко,в Божидар Кацаров, Красимир Илиев, Светослав Диков, Павел Петков, Георги Минчев (70 - Любомир Христов), Александър Якимов (к) (79 - Окечуко Обаси)
Жълти картони: Александър Василев, Густаво Кампаняро, Жуниор Кишада (Лудогорец); Георги Радев, Павел Петков, Мартин Димов (Царско Село).