ЦСКА 1948 победи 2:0 Пирин Благоевград в откриващия мач от 15-ия кръг на Втора лига. И двете попадения вкара головата машина Андон Гущеров. Със спечелените три точки "армейците" се качиха на върха във Втора лига преди останалите срещи от кръга утре.

Още във 2-ата минута Гущеров откри резултата, след като засече центриране на десния бек Александър Александров. В 30-ата минута Милко Георгиев бе съборен в наказателното поле и реферът Иво Андреев посочи бялата точка. Гущеров бе безпощаден с изпълнението на дузпата за 2:0. Нападателят можеше да запише и хеттрик, но изпусна дузпа през второто полувреме. Вратарят на Пирин Ганев спаси удара му от бялата точка.

ЦСКА 1948 - ПИРИН 2:0

Голмайстори: 1:0 Гущеров (2), 2:0 Гущеров (30-дузпа)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 12. Богомил Дяков-капитан, 30. Димо Атанасов, 20. Янко Сандански, 8. Ивайло Климентов, 27. Mилко Георгиев, 10. Васил Шопов, 11. Денислав  Александров, 99. Андон Гущеров
Треньор Йордан Юруков

ПИРИН: 87. Веселин Ганев, 3. Александър Бастунов, 4. Ахмед Адемов, 2. Била Калемба, 19. Мирослав Пушкаров, 44. Конър Хендерсън, 7. Руслан Иванов-капитан, 29. Христос Контохристос, 11. Габриел Да Силва, 20. Глоар Мабеси, 39. Ивайло  Михайлов