ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив Сф в последната среща от първия кръг във Втора лига.

"Червените" поведоха още в 1-ата минута чрез голмайстора си Андон Гущеров. Пак той направи 2:0 в 22-ата минута след асистенция на новото попълнение Васил Шопов.

Срещата започна ударно за ЦСКА 1948. Още в 1-ата минута дълго изпълнен тъч от Александър Александров завари неподготвена защитата на съперника и топката се озова в Андон Гущеров. Без забавяне от въздуха той я прати във вратата на Ивайло Василев за 1:0.

Локомотив Сф се опита да отговори на бързия гол, но вратарят Даниел Наумов спаси силен удар на капитана на "червено-черните" Том в 13-ата минута.

Страстите на терена се нажежиха в 16-ата минута след груб фаул на Янко Сандански срещу Траянов от Локомотив. Реферът Георги Димитров реагира с жълт картон за халфа на ЦСКА 1948.

Шансът бе на страната на домакините в 20-ата минута, когато топката срещна напречната греда след премерен шут на Орачев от наказателното поле.

Отборът на ЦСКА 1948 удвои преднината си в 22-ата минута отново чрез Гущеров. Той засече от въздуха майсторско центриране на Шопов и направи за втори път безпомощен вратаря Василев.

Греда и за "червените" в 33-ата минута. Страхотно изпълнение на пряк свободен удар от голмайстора Гущеров срещна напречната греда на вратата на гостите.

Гущеров продължава да тормози защитата на Локомотив, но този път вратарят Василев отрази опасния му удар. Стражът имаше страхотна изява и секунди преди почивката, когато спаси шут на Шопов.

Второто полувреме започна с натиск на Локомотив, но на два пъти футболистите на треньора Младен Додич не уцелиха вратата от удобни позиции. Постепенно "червените" изравниха играта и Чавдар Ивайлов пробва да изненада Ивайло Василев, но мерникът му бе неточен.

Страхотен рефлекс в 66-ата минута показа дебютиращият на вратата на ЦСКА 1948 Даниел Наумов. Стражът изби в корнер коварен удар на Том под гредата. Малко след това красива задна ножица на Тодор Траянов заслужи аплодисментите на публиката, но топката мина встрани от вратата.

"Червените" пропуснаха да стигнат до класическа победа, след като Шопов се разходи между защитниците в наказателното поле, но стреля в аут.

ЦСКА 1948: Наумов, Ал. Александров, Дяков, Христов, Атанасов, Сандански, Климентов, Ивайлов, Шопов (86 - Йосков), Д. Александров (65 - Т. Иванов), Гущеров (90 - М. Георгиев)

Локомотив Сф: Ив. Василев, Ферари, Орачев, Иванов, Домич, Швоня, Том (74 - Ал. Александров), Траянов (82 - Милошев), Николов (46 - К. Василев), Вачев, Георгиев