Царско село продължава победния си път във Втора лига. Този път момчетата на Веселин Великов надделяха у дома над силния тим на Ботев Гълъбово с 2:0, а срещата беше част от 22-ия кръг.

В рамките на само 3 минути през първата част Царско село реши изхода от двубоя, първо в 20-ата минута Даскалов откри, а малко по-късно Диков оформи крайния резултат.

Тази вечер се игра и друг двубой от кръга като Поморие победи Оборище Панагюрище с 1:0.

В класирането Царско село е лидер с актив от 50 точки, но и с мач повече спрямо преследвачите от Ботев Враца и Локомотив София, които играят в събота съответно гостувания на Литекс и Нефтохимик.

Ботев Гълъбово са 6-ти с актив от 34 точки.

Поморие след успеха над Оборище е 7-ти с 29 точки, а тимът от Панагюрище е в зоната на изпадащите с 23 точки.