Спартак Варна победи Локомотив Русе в мач от 23-ия кръг на Североизточната трета лига. Иво Михайлов вкара единствения гол в срещата, а двата отбора довършиха двубоя с човек по-малко след червени картони.

Първото полувреме предложи здрава битка, предимно в центъра на терена, като липсваха чистите голови положения. В 20-ата минута Динко Станчев шутира от дъгата на наказателното поле, но вратарят на гостите от Варна отрази удара му.

След почивката „железничарите“ наложиха плътен натиск в половината на Спартак и опитаха да стигнат първи до гол. Въпреки многобройните опити, в завършващата фаза на атаката не се намери кой да нанесе точния удар към вратата на „соколите“.

Противно на логиката, след силните минути на русенци, гол падна, но в тяхната собствена врата. В 65-ата минута Ивайло Русев нахлу на скорост в пеналта и подаде ниско по земята пас към появилия се като резерва Иво Михайлов, който вкара за 0:1.

Въпреки негативния развой русенските „железничари“ продължиха да търсят промяна в резултата до самия край на двубоя. Живко Парашкевов, Мартин Недков, Динко Станчев и Валентин Валентинов опитаха да намерят път към мрежата на варненци. На няколко пъти топката се разхожда до голлинията, облизва гредите, но така и не влезе във вратата.

В 82-рата минута след фаул и разправия между футболистите, главният съдия Веселин Гацев от Шумен показа червени картони на капитана на Локо Русе Живко Парашкевов и на бранителя на гостите Михаил Михалев.

Локомотив (Русе): Радосвет Христов, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Джан Али (46′ – Владимир Перчемлиев), Ивайло Иванов (63′ – Валентин Валентинов), Живко Парашкевов, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков (85′ – Мартин Рачев), Динко Станчев.

Спартак (Варна): Георги Ставрев, Александър Йовчев, Боян Илиев, Милен Николов, Михаел Михалев, Васко Боев, Емил Илиев, Илиян Неделчев (80′ – Георги Гушлев), Георги Димитров (58′ – Иво Михайлов), Славомир Събков (55′ – Десислав Дяков), Ивайло Русев.