В интересен двубой от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига Ботев Ихтиман и Миньор Перник предложиха качествен футбол и попадения. За съжаление на феновете на домакините и за радост на дошлите от Перник, Миньор спечели с 2:1 пред около 400 зрители (100 от Перник).

Известният фен на Миньор Пешо Буферо беше забелязан на трибуните на стадион "Ботев", но отличната организация от страна на органите на реда от Районното управление на полицията в Ихтиман, позволи на спортното мероприятие да премине без инциденти, каквито перничани спрентаха в Пазарджик на двубоя с Хебър.

В началните минути срещата беше равностойна, но при една опасност пред вратата на Миньор Коларов беше съборен в наказателното поле, а от отсъдената дузпа от главния съдия Ангел Ангелов, Бахъров откри резултата.

Ботев Ихтиман - Миньор Перник

източник: Николай Пашкуров/Gong.bg

С отлична игра Ботев съхрани аванса си до почивката, но през втората част Миньор реализира две попадения, удари и две греди като обърна развоя на срещата.

Футболистите на Ботев се хвърлиха да изравняват резултата, но в последните минути не съумя да оползотвори създадените положения.

След тази победа Миньор, които ще гони първата позиция е на 4-ото място с 9 точки, колкото имат Вихрен, Хебър, Сливнишки герой, Септември Симитли и Банско. Лидер е ЦСКА 1948 след успех над Рилски спортист с 3:2 и има 10 точки.

Ботев е с актив от 1 точка, а в следващия пети кръг гостува на съседите от Рилски спортист в Самоков.