Бившият национал Емил Гъргоров направи отличен дебют за ЦСКА 1948 само ден, след като премина в тима от Трета лига. Трикратният шампион на България реализира и двете попадения за „червените“ при победата с 2:0 над Септември Симитли в мач от 6-ия кръг на шампионата.

След петия успех от началото на сезона, отборът на Валентин Илиев остава лидер във временното класиране с актив от 16 точки.

Гъргоров: Идвам, за да помогна на ЦСКА 1948 да постигне целите си

И двата гола в мача паднаха през второто полувреме. В 50-ата минута опитният халф получи топката в наказателното поле, финтира бранител на гостите и с техничен удар с левия крак преодоля стража на Септември.

Второто попадение бе още по-красиво. Този път Гъргоров не остави шансове на противниковия вратар след далечен изстрел с десния крак.

В заключителните минути на срещата Гъргоров поиска смяна и бе заменен, за да обере овациите на близо 400-те души по трибуните на стадион „ДИТ“ в столичния квартал Драгалевци.

Следващият мач на ЦСКА 1948 е срещу Марек в Дупница.