Дубълът на ЦСКА победи този на Левски с минималното 1:0 в двубой от Югозападната Трета лига. Срещата, играна на „Герена“ не предложи кой знае колко много голови положения, с изключение на тези, които създадоха „сините“ към края на срещата в опит да изравнят.

Преди това Марк-Емилио Папазов бе открил резултата в 17-ата минута, когато преодоля Иван Андонов и вкара в опразнената врата. Отново Папазов можеше да удвои в средата на втората част, но елегантният му прехвърлящ удар спря в напречната греда.

LAP.bg
29 снимки

Първият около четвърт час не предложи нищо интересно като ситуации пред двете врати. "Сините" атакуваха повече и точно след прехвълянето на 15-ата минута Марков на два пъти опита удари по диагонал, като в първия случай Шаламанов се намеси, а при втория Марков стреля доста встрани.

Около 120 секунди след двата удара на Марков "червените" отникъде поведоха. Дълго подаване намери Папазов, който преодоля подхлъзналия се Иван Андонов и вкара в опразнената от бившия страж на Фиорентина врата.

Антон Узунов
100 снимки

След почивката играта продължи да е основно в центъра и с малко положения пред двете врати. В 60-ата минута Килов шутира от далечна дистанция, но покрай пазената от Шаламанов врата.

Малко по-късно и Александров от „червените“ пробва да изненада вратаря с удар отдалеч, но Андонов улови. Най-чистото положение през втората част се откри пред голмайстора Папазов, като ситуацията бе идентична на тази при гола - крилото излезе сам срещу Андонов, но този път опита прехвърлящ удар, който кацна на напречната греда.

Няколко минути по-късно грешка в половината на ЦСКА можеше да коства попадение на "червената" защита. Василев стреля, но бранител на гостите блокира с тяло. Отново Василев имаше шанс в 81-ата минуа, но за втори път бе блокиран от противников защитник.

Василев имаше и трета възможност, след като неговите съотборници сътвориха чудесна атака по левия фланг и Килов го намери на добра позиция, но ударът с левия крак на Васко Василев не бе достатъчно точен. Стрински пък стреля слабо в тялото на Шаламанов от почти същата позиция, 45 секунди след пропуска на Василев.

FT / Левски II - ЦСКА II 0:1

0:1 Марк-Емилио Папазов 17`

Ето и съставите на двата тима:

Левски II: Андонов, Динев, Чакъров, Църовски, Килов, Стоянов, Тодорски, Стрински, Иванов, Марков, Рупанов;

Треньор: Елин Топузаков

ЦСКА II: Шаламанов, Георгиев, Папазов, Антонов, Илиев, Димитров, Николов, Панайотов, Стефков, Маринов, Сотиров;

Треньор: Стамен Белчев