Царско село победи на своя стадион Лoкомотив Пловдив с 3:2 в контролна среща.

Преди двубоя футболистите на двата отбора почетоха паметта на легендарния футболист на "черно-белите" и националния отбор на България Аян Садъков, който почина в събота.

"Смърфовете" поведоха в резултата още в 8-ата минута с гол на Мартин Камбуров след извеждащо подаване на Бедиме.

В 39-ата минута футболистите на Царско село изравниха за 1:1. Три минути по-късно играчите на Войн Войнов поведоха с 2:1 след попадение на Веселин Марчев, възползвал се от подаване на Мартин Камбуров. В последната минута на първата част Царско село изравни с гол от дузпа.

Второто полувреме започна с двуостра игра и в 55-ата минута Веселин Марчев стреля опасно, но вратарят на домакините отби удара му.

Футболистите на Царско село стигнаха до успеха в 82-ата минута. След неразчетено връщане към Илко Пиргов топката попадна във футболисти на домакините Светослав Диков, който вкара гол и донесе победата на своя тим за 3:2.

Съставът на Лoкомотив Пловдив:

състав за първото полувреме: Пиргов, Крумов, Николов, Марков, Бедиме, Йевтоски, Серджо, Марчев, Мартинович, Кики, Камбуров

състав за второто полувреме: Пиргов, Исуф, Везалов, Николов, Янъков, Велковски, Серджо (60' Траянов), Янко Ангелов, Бакалов, Марчев (60' Умарбаев), Мартинович (72' Филип Колев)