Статистиката сочи: Черно море фаворит срещу Ботев

Публикувана в 10:55 на 09 март 2017 1795 0
<strong> източник: LAP.bg, Андрей Томовски</strong>

източник: LAP.bg, Андрей Томовски

Черно море приема Ботев Пловдив тази събота от 15 часа в мач от 25-ия кръг на Първа професионална лига на Градския стадион в Каварна. При успех варненци ще се класират и на теория в топ 6. При равенство на „моряците” ще им трябва още една точка от следващите им два двубоя с Нефтохимик в Бургас и Левски в Каварна, а при положение че “канарчетата” спечелят, битката се завързва.

Според статистиката “моряците” са фаворити в предстоящия сблъсък, тъй като за последните 23 години са губили едва два пъти пред собствена публика срещу 12 победи и едно равенство.

От самото създаване на “А” група двата тима са изиграли общо 96 мача. Черно море печели 27 двубоя, губи 40, а равенствата са 29. Головата разлика е 136:101 в полза на пловдивчани. У дома “моряците” са с положителен баланс – 22 победи, 8 загуби и 17 равенства. Под тепетата обаче Черно море записва едва 5 победи срещу 32 загуби и 12 равенства. В първия мач от настоящия сезон варненци надиграха своя съперник с 3:2, като през първото полувреме водеха с 3:0 след голове на Коконов, Даниел Георгиев и Уго Секо. След почивката Серкан Юсеин и Радослав Терзиев намалиха до 2:3.

Победите на Черно море: 2:1 (6), 1:0 (6), 2:0 (4), 3:0 (3), 3:2 (3), 3:1 (2), 4:0 (2), 4:3 (1).
Победите на Ботев: с 1:0 – 8 пъти, 2:1 (8), 2:0 (7), 3:0 (5), 3:1 (3), 4:0 (3), 5:1 (2), 4:1 (2), 4:2 (1), 3:2 (1).
Равните: 0:0 (13), 1:1 (12), 2:2 (4).