Славия записа първи успех в контролните срещи в Турция, след като надви Нефтчи (Баку) с 1:0. Попадението за столичани отбеляза Милчо Ангелов в началото на второто полувреме.

През първата част „белите“ бяха по-активният тим и създадоха няколко опасности пред вратата на азербайджанския отбор. Милчо Ангелов се отличи с пропуск след удар от границата на наказателното поле. Славчо Шоколаров бе изгонен с директен червен картон, а още по-неприятна стана ситуацията за Славия, след като младият страж Антонис Стергиакис получи травма и бе заменен от Георги Петков.

Втората част започна отлично за тима от София и Милчо Ангелов се разписа за 1:0. След гола, „белите“ дадоха инициативата на Нефтчи, но тима от Азербайджан не успя да създаде чисти голови положения и така се стигна да победата за Славия.

След успеха старши треньорът на столичани Златомир Загорчич заяви, че не е доволен от представянето на отбора му, въпреки победата, като добави, че при загубата от Ахмат с 1:3, тимът е показал по-добра игра.

В тима кара проби и офанзивният футболист Соуса, като Загорчич сподели, че той ще играе и в следващата приятелска срещи и след това ще се реши, дали ще му бъде предложен договор. На въпрос, дали се очакват още футболисти на проби, наставникът отбеляза, че най-вероятно Славия ще търси нов централен защитник.

Следващата проверка на Славия в Турция ще е в неделя, а съперник ще бъде отборът на Халадаш (Унгария).