ЦСКА се доближи на 3 точки от лидера Лудогорец, след като в двубой от 24-ия кръг победи Етър с 2:1. ЦСКА заема второто място с актив от 57 точки, а Етър е на 13-ото място с 20.

В 23-ата минута на мача Фернандо Каранга беше оставен непокрит в наказателното поле на Етър и откри резултата. В 42-ата минута на срещата Мане изравни резултата с великолепен шут от около 30 метра, но при асистенцията на Сърмов той си поведе топката с ръка, но съдийската бригада остави играта да продължи. В 87-ата минута на срещата резервата Енрике Рафаел се разписа, за да донесе успеха на "червените".

Етър започна отлично мача без да се притеснява от съперника. В рамките на две минути между 9-ата и 11-ата ЦСКА пропусна да открие резултата след опасни удари на Десподов и Каранга.

В 16-ата минута Батрович реализира попадение, но игра с ръка при поемането и голът беше отменен. Румен Руменов стреля опасно в 23-ата минута, но Черниаускас се справи.

В ответната атака Стойчо Атанасов намери отлично Каранга, който беше оставен сам в наказателното поле без опека и нападателят без да се двоуми откри резултата.

Пет минути по-късно след пряк свободен удар за Етър, Даниел Младенов центрира в наказателното поле, там Пехливанов стреля от няколко метра, а Черниаускас спаси с вещина.

Две минути по-късно Батрович се стролопи в наказателното поле на ЦСКА, но дузпа нямаше и не беше отсъдена.

Етър изравни резултата в 42-ата минута с феноменален удар на Мане от около 30-ина метра, но попадението беше под сянката на това, че асистенцията дошла от Сърмов беше след игра с ръка на играча на великотърновци, което остана незабелязано от съдийската бригада.

Гол-шедьовър, но...

През втората част не се виждаше как ЦСКА ще стигне до попадение, а Етър създаде няколко опасности пред вратата на Черниаускас, който трябваше да спасява отбора си от ново попадение. Даниел Младенов пропусна да се разпише в началните минути на второто полувреме.

Драма за Играч за мача на ЦСКА - Етър

В 79-ата минута Иван Скерлев игра с ръка в наказателното поле на Етър, но дузпа не беше отсъдена, защото ръката му беше плътно прибрана до тялото.

Енрике Рафаел се превърна в герой за отбора си, след като няколко минути преди края донесе победата на състава и зарадва феновете на "Българска армия".

Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА: Черниаускас, Жеферсон, Бодуров, Джеси, Атанасов, Каранга, Малинов, Лое, Десподов, Тиаго, Барт

Етър: Иванов, Пашов, Василев, Пехливанов, Младенович, Сърмов, Руменов, Мане, Батрович, Младенов, Петков

съдия: Стефан Апостолов