Отборът на Витоша Бистрица посреща Пирин Благоевград в първата среща от 28-ия кръг на Първа професионална лига, Втора осмица, група А.

Витоша е едва с 9 точки и все още без победа, а Пирин е с 26 точки в актива си.

Двубоят е от 17.15 часа. Можете да следите развитието му минути по минута в GONG.BG. Също така можете даго гледате в GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA, както и по телевизия DIEMA SPORT.

Отборът на Витоша е в серия от три поредни нулеви равенства в първенството. Последният тим с такава поредица е точно днешният съперник на бистричани Пирин Благоевград, завършил 0:0 с Дунав, ЦСКА и Славия между 11-ия и 13-ия кръг на настоящия шампионат.

Последният гол за абсолютните новаци в елита бе вкаран преди повече от месец – на 4 март при 1:1 срещу Славия от Даниел Пеев, който обаче пропуска срещата с Пирин заради наказание.

Халфът на Витоша Четин Садула е пред своя стотен мач в Първа лига. Дебютът му бе при единствения му шампионатен двубой за Левски – на 31 май 2006-а година при загубата на "сините" с 1:2 от Беласица в Петрич.

Съставът на Пирин Благоевград пък взе само точка в последните си 5 гостувания с 0:0 срещу Верея на 5 март т.г. Направи нулево реми и при първото си гостуване на Витоша на 17 септември миналата година.

Капитанът на Пирин Юлиан Попев ще пропусне първи мач на "орлетата" през настоящия сезон, след като досега не бе на терена само в една игрова минута – сменен бе в края на двубоя с Локомотив Пловдив у дома, завършил 5:0 в 8-ия кръг. Бранителят е и полевият играч в лигата с най-много игрови минути – 2429.

За трети път през сезона Пирин Благоевград е в серия от 3 поредни загуби, въпреки че сега се разписа във всеки един от тези двубои – 1:2 срещу ЦСКА, 1:3 срещу Славия и 1:2 срещу Черно море. Никога досега не е губил четири пъти поред в кампанията.