Новакът в елита Витоша Бистрица се пребори за втората си точка от началото на сезона. Тя дойде в 9-ия кръг при домакинството на Пирин Благоевград, като двубоят в Бистрица приключи 0:0.

Двата тима се вкопчиха в здрава битка с малко положения, като все пак по-чистите бяха за благоевградчани. Техен гол беше и отменен и заради засада, като в крайна сметка голове така и не паднаха и равенството беше най-логичният резултат.

Макенджиев над всички на Витоша - Пирин

Костадин Ангелов: Надиграхме Пирин

Радуканов: Играхме много посредствено, резултатът е закономерен

Мачът започна с добро темпо, като от самото начало имаше хубави ситуации и пред двете врати. Първата възможност беше за домакините, които в 4-та минута можеха да открият чрез Стефан Христов, но ударът му отляво на вратата излезе в корнер.

Благоевградчани реагираха като ужилени и на свой ред имаха шанс да се разпишат две минути по-късно, но ударът на Аймен Суда от вратарското поле беше отразен от вратаря на Витоша с крак.

Впоследствие играта се изравни и положенията станаха все по-малко. Битката се пренесе предимно в центъра, а чистите ситуации пред двамата вратари намаляха драстично. В моментите в средата на полувремето се контузи Александър Башлиев от състава на гостите и беше сменен в своя мач номер 100 в елита.

Постепенно гостите овладяха инициативата и имаха няколко нелоши възможности да открият резултата. Аймен Суда и Станислав Костов не успяха да се разпишат. Последният имаше възможност в 27-та минута да вкара след ужасяваща грешка на вратаря Николай Радев, който излезе да пресича една топка, но не я уцели. Костов обаче не се ориентира.

В ответната атака Радко Мутафчийски можеше да се разпише за Витоша, но ударът му от вратарското поле мина високо над вратата и така се провали един от редките шансове за момчетата на Костадин Ангелов.

До края на полувремето инициативата беше за "орлетата". Анти Рения беше най-агресивен, но пробивите му рядко се увенчаваха с успех. Все пак в 36-та минута негов пробив стигна до аутлинията и от там той опита опасно центрира успоредно на голлинията, но вратарят дебнеше и спаси.

Така почивката дойде при нулево равенство. След нея продължи сравнително равностойната игра, като редките шансове за домакините бяха пред Даниел Пеев, докато Станислав Костов се скъса да пропуска за Пирин.

В 54-та минута нападателят на "орлетата" излезе на стрелкова позиция след пас на Димитър Благов, но вратарят изби. Малко след това Ради Кирилов му подаде около точката на дузпата на чиста позиция, но от там той стреля нескопосано високо над вратата.

В 65-та минута Костов все пак вкара топката в мрежата. Тогава Аймен Суда го намери зад защитата и той стреля в мрежата, но попадението беше отменено заради засада. А такава имаше.

Малко след това в 69-та минута Пирин можеше да поведе, но ударът на Стилиян Николов с глава след центриране от пряк свободен удар на Аймен Суда беше прекалено неточен и топката мина над вратата.

В 73-та минута "бистришките тигри" изпуснаха най-добрия си шанс. Тогава Китан Василев направи хубав пробив по фланга и центрира перфектно в наказателното поле, където намери Петко Цанков, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата. Двамата повториха упражнението и в 76-та минута, но пак ударът на Цанков отново мина над вратата.

В 86-та минута дойде и най-хубавото положение за Витоша. Тогава Китан Василев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и стреля опасно с фалц, но Макенджиев виртуозно изби в корнер.

В крайна сметка попадения в този мач не паднаха и "бистришките тигри" се пребориха за втората си точка този сезон. Пирин пък вече има 10 точки и се утвърди в средата на таблицата, но със сигурност хиксът в този мач не влизаше в плановете на Милен Радуканов.

Ето и съставите на двата отбора:

Витоша: Николай Радев, Кристиан Узунов, Тодор Гочев, Румен Гьонов, Михаил Петров, Петко Цанков, Радко Мутафчийски, Даниел Пеев, Ангел Стоянов, Ивайло Лазаров, Стефан Христов;

Резерви: Християн Василев, Пол Отофе, Георги Амзин, Йордан Върбанов, Николай Христозов, Китан Василев, Кристиян Кочилов;

Пирин: Благой Макенджиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Александър Башлиев, Анти Рения, Антон Костадинов, Аймен Суда, Димитър Благов, Станислав Костов, Радослав Кирилов;

Резерви: Красимир Костов, Костадин Ничев, Тодор Паланков, Тодор Траянов, Петър Христов, Любомир Цолев, Марио Топузов.