Ботев разби Монтана със 7:1 в първи мач от Втората осмица в плейофната фаза, група А, или общо 27-и в Първа лига. Това бе най-убедителната победа, постигната този сезон в Първа лига.

„Канарчетата“ очевидно са във висок полет в този момент от сезона и са първи в тази група с 38 точки. Монтана пък не спира с контролите и във втората фаза от шампионата, ако включим терминологията, използвана от треньора на този отбор Атанас Джамбазки. Тимът от северозапада е последен с 12 точки.

Ботев рано-рано поведе на Монтана. Крум Стоянов направи двойно с Тодор Неделев и необезпокояван нахлу по диагонал в пеналта. Той стигна съвсем близо до вратата и макар от малък ъгъл, промуши топката във вратата – 1:0 за Ботев още в 5-ата минута.

„Канарчетата“ продължиха да доминират с лекота и не след дълго се стигна до втори гол. Той бе почти близнак на първия. Отново Крум Стоянов проби отляво, но вместо да стреля сам, подаде към Лъчезар Балтанов, който засече топката във вратата – 2:0 в 26-ата минута.

В 33-ата минута Монтана опита да отвърне, но ударът на Андреас Васев бе спасен от Иван Чворович, който изби в корнер.

В 35-ата минута Омар Косоко излезе почти сам срещу Корин Брукс, но стражът спечели единоборството и отрази удара. Сар все пак застигна нападателя и го подръпна леко за ръката, колкото да наруши баланса му. Монтана запази вратата си от трето попадение.

Второто полувреме отново започна с надмощие за Ботев. Невероятен пропуск направи Косоко в 51-ата минута. Тодор Неделев го намери точно пред вратаря, последва битка за топката и нападателят бе блокиран.

Саер Сене все пак изпрати топката във вратата на Ботев в 53-ата минута, но той бе зад последния в отбраната и голът не бе зачетен заради засада.

Антонио Вутов вкара с първото си докосване чудесен гол с акробатично изпълнение, след като преди това вратарят Брукс парира удара на Косоко. Резултатът набъбна на 3: 0 в 58-ата минута.

В 69-ата минута Сергей Георгиев проби до аутлинията и върна към Саер Сене, който на празна врата нямаше как да сбърка – 3:1.

Но в 74-ата Ботев пак си върна разликата от три гола. Перфектна контра, пас на Балтанов към Вутов, който прескочи топката, тя отиде у Неделев и той вкара красиво – 4:1.

После дойде моментът и за бурна радост на младока Кристиан Добрев. Роденият на 27 април преди малко по-малко от 16 години футболист се разписа за 5:1 в 79-ата минута.

После се стигна и до това  Антонио Вутов в 83-ата и Тодор Неделев в 86-ата да запишат вторите си голове в мача, а резултатът подскочи чак до 7:1.

БОТЕВ - МОНТАНА 7:1

1:0 Крум Стоянов 5, 2:0 Лъчезар Балтанов 26, 3:0 Антонио Вутов 58, 3:1 Саер Сене 69, 4:1 Тодор Неделев 74, 5:1 Кристиан Добрев 79, 6:1 Антонио Вутов 83, 7:1 Тодор Неделев 86

БОТЕВ: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 18 Радослав Терзиев, 4 Виктор Генев, 25 Крум Стоянов /77-Кристиан Добрев/, 10 Серкан Юсеин /57-Антонио Вутов/, 14 Меледже Омнебес, 17 Лъчезар Балтанов, 7 Фелипе Бризола, 8 Тодор Неделев, 20 Омар Косоко /68-Лазар Марин/ /Резерви: 22 Георги Георгиев, 5 Кристиан Димитров, 11 Кристиан Добрев, 19 Борис Тютюков, 24 Лазар Марин, 26 Радослав Апостолов, 39 Антонио Вутов/ Старши треньор - Николай Киров

МОНТАНА: 12 Корин Брукс Миид, 3 Иван Михов, 17 Блажо Игуманович, 29 Диаросуба Бамба, 5 Бирахим Сар, 25 Костадин Дяков, 7 Даниел Генов, 22 Сергей Георгиев, 10 Петър Атанасов, 28 Саер Сене, 11 Андреас Васев /60-Джордже Ивеля/ / Резерви: 1 Евгени Александров, 2 Марко Яколич, 4 Антони Иванов, 19 Юлиян Чапаев, 16 Стивън Петков, 24 Сантяго Вияфане, 26 Джордже Ивеля/ Старши треньор - Атанас Джамбазки.