Ръководството на Професионален футболен клуб Верея внесе официално жалба срещу съдийската бригада, ръководила мача със Славия от 11-ия кръг на Първа лига, предават от клуба. Двубоят завърши при 1:1, а претенциите на старозагорци са най-вече за незачетения гол заради засада в края на първото полувреме, а в заключителните минути на срещата претендираха, че топката е преминала в пълния си обем голлинията при един изстрел на Нургалиев, но реферът Станислав Ставров и асистентите му бяха на друго мнение.

Ето и какво съобщение разпространиха от клуба на официалния си сайт:

"Ръководството на ПФК Верея официално подаде жалба срещу съдийската бригада ръководила мача от 11-ия кръг на Първа професионална лига със Славия завършил 1:1 на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора.

Претенциите са относно неточни съдийски решения, които са повлияли на крайния резултат на мача.

Припомняме, че водената от Станислав Ставров съдийска бригада не зачете два гола за Верея – първият заради несъществуваща засада, а вторият – когато топката бе преминала голлинията.

От ПФК Верея настояват да бъде отменено изгонването на старши треньора на отбора Илиан Илиев, което бе резултат от несъгласието му с тенденциозното съдийство в мача."