Отборът на Верея си осигури място в първата шестица в редовния сезон на Първа лига. Старозагорци надделяха минимално с 1:0 над Славия на стадион „Васил Левски“. Единствения гол в мача бе дело на Антон Огнянов късно през втората част. Това е първа победа на Верея през пролетта под ръководството на Благомир Митрев. Победното попадение бе и първото за Верея през 2018 година.

Очаквайте подробности!

Първото полувреме на стадион „Васил Левски“ не предложи почти никакви интересни моменти пред двете врати. Домакините от Славия все пак имаха лек териториален превес, но това не доведе до каквито и да е проблеми за старозагорци.

Възпитаниците на треньора Златомир Загорчич предпочитаха да атакуват предимно отляво, където активен бе Омар Абуд. Бранителят често се включваше в предни позиции и центрираше в наказателното поле, където обаче нападателите на „белите“ не успяха да направят нищо интересно.

Най-добрата ситуация за гол през първата част бе на сметката на Милчо Ангелов, който не успя да преодолее Пламен Колев. Топката бе центрирана от Абуд отляво на близката греда, където Ангелов засече коженото кълбо, но след рикошет в бранител, Колев успя да избие в корнер.

Стражът на домакините Антониос Стергиагис нямаше почти никаква работа, като най-интересните ситуации за гостите бяха създадени от опитния Георги Андонов. Полузащитникът на Верея пробва да си изпроси дузпа в 15-ата минута след единоборство с Галин Иванов, но ситуацията бе подмината с лека ръка от рефера Валентин Железов.

Малко по-късно Андонов се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, но изстрелът му мина много далеч от целта.

В края на първото полувреме зрителите на стадиона и пред малкия екран станаха свидетели на интересен момент. Гостите от Верея извършиха принудителна смяна в добавеното време на първата част. Милен Танев получаваше лекарска помощ, когато от щаба на старозагорци показаха, че той няма да може да продължи срещата. На негово място в игра се появи Илиян Йорданов, но веднага след това Танев изнегодува и показа, че не е имал нужда да бъде заменян.

Развръзката в срещата дойде късно през втората част. В 79-ата минута при една от редките си атаки в мача, гостите се възползваха по най-добрия начин от разредената отбрана на домакините.

Здравко Илиев се понесе по дясното крило и направи страхотно центриране към далечната греда, където дебнеше Антон Огнянов. Халфът на гостите бе оставен абсолютно непокрит и с удар от въздуха стреля неточно за 1:0.

Най-чистото положение за „белите“ пропусна Стефан Велев в 59-ата минута, когато след контраатака за домакините се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от стража на гостите.

След победата си днес Верея събра актив от 35 точки и не може да бъде изместен от 6-ата позиция във временното класиране. Славия пък остава във втората половина и ще съсредоточи сили в турнира за Купата на България, където „белите“ се изправят срещу Ботев.

СЛАВИЯ - ВЕРЕЯ 0:1

0:1 Огнянов 79'

Славия: Стергиакис, Александров, Абуд, Костадин Велков, Стефан Велков, Ангелов, Цветанов, Карабельов, Галин Иванов, Велев, Минчев

Треньор: Златомир Загорчич

Верея: Колев, Илиев, Минев, Слаев, Мунин, Бенгюзов, Елиаш, Танев, Огнянов, Андонов, Домовчийски

Треньор: Благомир Митрев