Верея най-после се отпуши от началото на сезона, след като се наложи като гост над Етър с 1:0 в последния мач от трети кръг на Първа лига. Това бе и първата победа от старта на първенството за възпитаниците на Илиан Илиев. Точен за гостите бе влезлият като резерва Валери Домовчийски в 86-ата минута.

;

Пред погледа на вече бившия наставник на Динамо Загреб Ивайло Петев, двата тима не предложиха зрелищен футбол на градския стадион в Ловеч и съвсем закономерно срещата завърши с минимален аванс на старозагорци. Така Верея си осигури така желаните три точки и с общо 4 се изкачи на 9-ото място в първенството, Етър остава на 13-ата позиция с 1 точка.

Играчът на мача Андонов: Нервен мач, но сладка победа

Срещата започна с натиск на гостите. Още в 4-ата минута се откри първата възможност пред тима на Верея. След бърза контраатака, топката попадна във връхлитащия Меди Фенуш. Алжирският нападател опита диагонален удар към вратата на Христо Иванов, но неточно.

В 8-ата минута Илиян Йорданов проби отляво, след което с успореден пас намери Георги Андонов. Нападателят на старозагорци нямаше много време за реакция и изпрати топката право в тялото на излезлия Иванов.

В последвалите минути темпото на игра спадна, но в края на първата част и двата тима пропуснаха по една възможност да открият резултата.

В 41-ата минута грешка в отбраната на Етър позволи на Венцислав Бенгюзов да се окаже очи в очи със стража на “виолетовите” Иванов, но ударът му мина встрани от лявата греда.

Илиан Илиев видя себе си в сагата около Митов и Левски

Две минути преди края на редовното време Мирослав Енчев допусна Йордан Апостолов да му отнеме топката и да нахлуе в наказателното поле. Халфът на Етър пробва успореден пас, но там Бенгюзов се хвърли и със самоотвержен шпагат изчисти в корнер. При изпълнението от ъгловия удар обаче не последва опасност пред вратата на Георги Аргилашки.

;

През втората част двата тима не предложиха много интересни ситуации. В 60-ата минута Илиев центрира в наказателното поле, Фенуш опита да засече от въздуха, но не успя да насочи добре и топката излезе в аут.

В 83-ата след разбъркване пред наказателното поле на Верея, Джихат Кямил шутира, но Георги Аргилашки хладнокръвно улови.

Иван Вутов: Слабо играхме, заслужавахме максимум равен

В края на втората част с оглед спокойните действия и от двете страни на терена, все пак имаше някакво активизиране, но то отново бе от страна на гостите. В 86-ата минута Верея най-после успя да реализира първото си попадение в първенството. Голът бе наполовина изработен от Георги Андонов, който с добър рейд отляво нахлу в наказателното поле и успя да изпрати топката към Валери Домовчийски. Нападателят на Верея на празна врата изпрати хладнокръвно топката в мрежата на Христо Иванов.

Вижте съставите на двата тима:

Етър: 1 Христо Иванов - 30 Димо Атанасов, 4 Иван Скерлев, 21 Венцислав Василев, 25 Александър Александров – 20 Яни Пехливанов, 91 Цветомир Тодоров, 88 Йордан Апостолов – 73 Иван Стоянов, 9 Иван Петков, 7 Мартин Станкев

Верея: 12 Георги Аргилашки - 21 Здравко Илиев, 4 Селим Бен Джемиа, 33 Мирослав Енчев, 15 Костадин Слаев - 20 Венцислав Бенгюзов, 8 Осман Балде – 10 Елиаш, 9 Меди Фенуш, 11 Илиян Йорданов – 7 Георги Андонов