Отборът на Верея записа две победи в рамките на един ден след като победи в контроли Марица с 4:0 и Етър с 1:0. Спарингите се играха на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

В първата среща отборът на Верея имаше тотално преимущество срещу новия член на Втора професионална лига Марица. Янислав Иванов откри резултата за старозагорци, а след това Мирослав Енчев, Валери Домовчийски и Михаил Иванов оформиха крайното 4:0.

Илиан Илиев пусна в игра срещу пловдивчани следният състав: Пламен Колев, Емин Ахмед, Мирослав Енчев, Ахмет Адемов, Янислав Иванов, Михаил Иванов, Петър Витанов, Валери Домовчийски, Илиян Йорданов и Давид Гонсалес.

Във втория мач - срещу Етър, наставникът на старозагорци пусна изцяло нов състав: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Иво Иванов (46' - Мирослав Енчев), Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Осман Балде, Венцислав Бенгюзов, Селим Керкар (75' - Янислав Иванов), Мехди Фенуш, Георги Андонов и Милен Танев.

Единственото попадение в мача падна в 55-та минута - разписа се Милен Танев, след пас на Георги Андонов. 20 минути по-късно Селим Керкар получи червен картон, но по договорка между щабовете на двата тима той бе заменен. На негово място в игра се появи Янислав Иванов.

В последната си контрола от летния подготвителен период Верея гостува на 8 юли на Локомотив Горна Оряховица.