Лудогорец разгроми с 5:0 Верея при домакинството си от 27-ия кръг на Първа лига, което се игра на „Лудогорец Арена“ в Разград. Гостите от Стара Загора издържаха до 40-та минута, но опълчението им рухна за 120 секунди, в които допуснаха два гола. По две попадения за успеха на Лудогорец реализираха Клаудиу Кешеру и Якуб Швиерчок, а един гол добави Джоди Лукоки. Румънският нападател изигра поредния си много силен мач за шампионите.

Лудогорец започна силно мача и още в 1-та минута Върджил Мисиджан стреля от границата на наказателното поле на Верея, но Богомил Цинцарски спаси без особени проблеми. В 10-та минута Лукас Саша пусна много добър пас към Клаудиу Кешеру, който получи на удобна позиция, но стреля много неточно над напречната греда в аут.

Попадение на Клаудиу Кешеру не бе зачетено правилно заради засада в 14-та минута.

Вандерсон получи контузия и бе сменен принудително в 23-та минута от Джоди Лукоки.

Върджил Мисиджан отправи много коварен удар от фаул в 24-та минута, който първоначално затрудни Цинцарски и вратарят не се намеси по възможно най-убедителния начин. След това Кешеру не успя да се ориентира, за да нанесе по-добър завършващ удар и Цинцарски при втората си намеса бе убедителен и улови топката.

Верея организира добра атака в 28-та минута, когато Антон Огнянов успя да се справи с Игор Пластун, след което стреля, но Хорхе Броун спаси.

Клаудиу Кешеру стреля от границата на наказателното поле на Верея в 34-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Цинцарски.

Съдията Драгомир Драганов свири дузпа за Лудогорец в 40-та минута. Върджил Мисиджан подаде към Клаудиу Кешеру, който бе препънат от Веселин Минев в наказателното поле на Верея и арбитърът посочи бялата точка.

Клаудиу Кешеру реализира дузпата в 41-та минута, като вкара топката в левия ъгъл на Цинцарски, който остана на място.

Лудогорец организира страхотна атака в 42-та минута, след която поведе с 2:0. Клаудиу Кешеру направи двойно подаване с Върджил Мисиджан, след което холандецът нахлу в наказателното поле на Верея и подаде към Лукас Саша, който стреля, но топката се спря в десния стълб на вратата на Цинцарски. След това топката попадна в Джоди Лукоки, който бе най-съобразителен в наказателното поле на Верея и вкара за втори път топката във вратата на Цинцарски.

Джоди Лукоки се опита да нахлуе в наказателното поле на Верея в 55-та минута, но бе пресрещнат от Веселин Минев, след което футболистът на Лудогорец падна в наказателното поле на гостите и имаше претенции за дузпа, но Драгомир Драганов не свири такава.

Джоди Лукоки центрира в наказателното поле на Верея в 64-та минута, където Марселиньо стреля със задна ножица, но в аут.

Лудогорец поведе с 3:0 в 72-та минута след много красив гол на Клаудиу Кешеру. Той стреля от фаул от около 24 метра, топката срещна напречната греда на вратата на Верея и тупна зад гол линията.

Милен Танев стреля директно от фаул в 77-та минута, но Хорхе Броун внимаваше и боксира.

Лудогорец вкара четвърти гол в 84-та минута. Върджил Мисиджан направи добър пробив, след което подаде към Якуб Швиерчок, който вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Цинцарски.

В 85-та минута Яцек Горалски отне топката от Илия Мунин. След това Върджил Мисиджан нахлу в наказателното поле на Верея и бе сам срещу Цинцарски, но загуби равновесие и стреля в аут.

Лудогорец реализира пети гол в 90-та минута. Джоди Лукоки центрира от корнер в наказателното поле на Верея, където Якуб Швиерчок бе оставен непокрит и с глава стреля, топката тупна, след което влезе неспаяемо в горния десен ъгъл на вратата на Цинцарски.

След тази победа Лудогорец е първи с 69 точки, а Верея е шести с 35 точки.

Лудогорец: 1. Хорхе Броун - 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 8. Лукас Саша – 10. Густаво Кампаняро, 18. Светослав Дяков – 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру

Верея: 12. Богомил Цинцарски - 4. Пламен Тенев, 5. Илия Мунин, 14. Веселин Минев, 15. Костадин Слаев - 10. Елиаш, 20. Венцислав Бенгюзов - 7. Георги Андонов, 17. Валери Домовчийски, 8. Антон Огнянов - 29. Венцислав Христов