Отборът на Верея победи Етър с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Първа професионална лига. Така Верея се върна нашестото място в класирането, с равен брой точки с петия Ботев - 26.

Съставът на Етър пък остава с 15 точки в актива си на 11-ата позиция във временното класиране.

С попадения на Валери Домовчийски и Исмаил Иса домакините пречупиха съперниците. На два пъти за головете асистира Георги Андонов.

За Играч на мача бе избран именно Георги Андонов.

Виновникът за успеха на Верея грабна шампанското

Още в третата минтуа Домовчийски пробва мерника си, стреляйки край вратата на Етър. Малко по-късно Фенуш комбинира с Бенгюзов, който намери Георги Андонов, но той бе неточен при изстрела си.

Етър организира добра атака в 22-ата минута. Самб Бадара стреля след центриране на Димо Атанасов. Георги Аргилашки обаче се прояви с отлично спасяване след изстрела с глава на Бадара.

Валери Домовчийски реализира за 1:0 за домакините в 26-ата минута. Домовчийски вкара с удар извън границита на наказателното роле. С пета Венцислав Бенгюзов намери Георги Андонов, който продължи към Домовчийски пак с пета

В 31-ата минута Самб Бадара опита удар след подаване от Йордан Апостолов, но не успя да намери добре топката и пропусна.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА

След почивката футболистите на Етър продължиха да търсят път към изравняването. В 52-ата минута влезлият като резерва Ерик Почански получи по левия фланг, справи се с Мунин и центрира, но Самб Бадара не успя да засече топката и да реализира. Атака за Етър в 61-ата минута завърши с нов удар на Самб Бадара над вратата на Верея.

Десетина минути по-кънно Селим Бен Джемия засече с глава, но прати топката над вратата на гостите.

Осман Балде пък не сполучи при удара си в 75-ата минута. След сериозна грешка на Йордан Апостолов, Георги Андонов намери Исмаил Иса, който бе точен за 2:0 в 76-ата минута.

До края на срещата гостите така и не успяха да върнат поне едно попадение.

Стартовите състави:

Верея: Георги Аргилашки, Хюсеин Сюлеймани, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемиа, Илия Мунин, Осман Балде, Венцислав Бенгюзов, Валери Домовчкийски, Илия Йорданов, Георги Андонов, Меди Фенуш

Етър: Христо Иванов, Александър Ем. Александров, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов, Веселин Минев, Димо Атанасов, Йордан Апостолов, Никола Колев, Румен Руменов, Самб Бадара, Иван Стоянов