Верея победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от група А на Втората осмица в Първа лига. Двубоят бе пряк сблъсък за първата позиция в групата, а успехът на старозагорци им позволи да изпреварят "канарчетата" с 42 точки спрямо 41.

Така кръг преди края Верея е близо до това да си осигури по-добър жребий в елиминациите за Лига Европа. В последния си мач Верея гостува на Монтана, а Ботев е домакин на Славия.

Мачът на "Трейс Арена" бе много равностоен като гостите дори бяха отборът, който владееше повече топката. Домакините обаче бяха много ефективни в атака и в крайна сметка стигнаха до победата.

Именно Ботев отстрани Верея на полуфиналите за Купата на България, но сега тимът на Александър Томаш взе сладък реванш.

"Канарчетата" стартираха перфектно след гол на Серкан Юсеин в 7-ата минута. Той получи далечен пас от Тодор Неделев, майсторски пое топката сред защитниците на Верея и технично вкара за 1:0.

Фернандо Виана можеше и да удвои аванса на гостите след половин час игра, но ударът му с глава от няколко метра не уцели вратата.

Вместо това в 34-ата минута резултатът бе изравнен. Тодор Неделев направи грешка при изнасянето, неговото подаване бе пресечено, а с едно докосване топката бе изпратена към Георги Андонов, който напредна с нея и с прецизен изстрел наказа родния си клуб.

Пълният обрат за Верея дойде в 68-ата минута. След груба колективна грешка в защитата на Ботев и разбъркване в наказателното поле, Васил Калоянов бе най-съобразителен и с мощен шут от близко разстояние вкара за 2:1.

3 минути преди края Неделев можеше да донесе равенството на своя отбор след страхотен удар от далечно разстояние, но топката удари напречната греда.

Илиян Йорданов узакони успеха на старозагорци в добавеното време. Селим Керкар подаде към Педро Еуженио, той не успя да стреля, но топката попадна в Йорданов, който технично копна топката и я вкара във вратата на Чворович.

Съставите:

Верея: Пламен Колев, Самуел Инкоом (53' Здравко Илиев), Владимир Зафиров, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемиа, Георги Ангелов, Венцислав Бенгюзов (78' Селим Керкар), Георги Андонов, Педро Еуженио, Васил Калоянов (69' Осман Балде).

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Меледже Омнебес (81' Радослав Апостолов), Фелипе Бризола, Тодор Неделев (75' Лъчезар Балтанов), Крум Стоянов (60' Омар Косоко), Фернандо Виана