Черно море се наложи с 4:0 при гостуването си на Верея на старта на втория кръг от Първа лига.

Варненци взеха добър аванс още в средата на първото полувреме и след това само поддържаха темпото на "Трейс арена".

Така Черно море продължава с пълен актив от началото на сезона, а Верея остава с една точка.

За "моряците" това бе и една от най-изразителните победи като гост в последните години.

Огнянов: С Гонзо всичко е по-лесно

Илиев: Трябва да търсим промяна

Отлична атака за Черно море откри резултата още в четвъртата минута. Божилов се пребори за топката, Огнянов намери добре Сукуп, който се бе включил в предни позиции, и защитникът с прехвърлящ удар откри резултата.

Шанс за Верея да върне попадението се откри минута по-късно, но Андонов не успя да засече добре центрирането на Здравко Илиев отдясно, блокиран бе и прати топката в аут. Това си остана и най-чистата възможност домакините да вкарат до края на двубоя.

В 13-та минута страхотна възможност се откри пред Черно море, Божилов центрира отляво, Чунчуков непокрит се размина с топката и не успя да засече фатално.

15 минути по-късно падна и второто попадение. Нова хубава акция и пасивна игра на Верея остави Сукуп да центрира за Огнянов технично, и той в наказателното поле също елегантно намери път към мрежата.

Мариян Огнянов вкара третия гол за Черно море в 77-та, след разбъркване в наказателното поле и грешка на защитник на Верея, която му позволи да намери път към вратата от 5-6 метра.

В 82-та минута Цветелин Чунчуков овладя отличен далечен пас на Цветков в предни позиции, изработи си ситуацията и стреля точно и преодоля Георги Аргилашки за 4:0.

Най-доброто положение за Верея през второто полувреме бе в 85-та минута, след далечен удар на Бенгюзов, за който малко остана да намери мрежата, но топката облиза гредата.