ЦСКА записа  третото си равенство в контролите в Испания, като не успя да надвие китайския Тиендзин Теда – 1:1. Това бе последната проверка от лагера на отбора на Иберийския полуостров. Краят бе далеч  като цифрово измерение спрямо началото на лагера, когато „червените” размаха с 8:0 друг китайски отбор – Дзянсу Сунин.

Тиендзин Теда е воден от немеца Ули Щилике, а звездата на отбора е Джон Оби Микел, бивш играч на Челси.

ЦСКА откри резултата още в 7-ата имнута, когато след центриране от фаул  Фернандо Каранга намери топката с глава за 1:0.

В 27-ата минута обаче ЦСКА допусна първия си гол в зимните контроли. Вкара го Жеферсон, който бе забравен в наказателното поле на „червените” – 1:1 в 27-ата минута.

Веднага след това Музепер уцели гредата на българската врата.

В края на полувремето пък най-напред Каранга, а после и Тиаго пропуснаха да дадат аванс на ЦСКА.

В началото на второто полувреме китайците направиха страхотен двоен пропуск. При втория удар топката отскочи от крака на Александър Георгиев в гредата на вратата на ЦСКА.

Изобщо през втората част от двубоя 13-ият в миналото издание на китайското първенство стоеше по-добре на терена.

Стамен Белчев извърши доста смени през второто полувреме, като пусна в игра и някои млади футболисти.

До промяна на резултата не се стигн,а, мачът завърши 1:1 и ЦСКА ще се върне в България с актив от една победа и три ремита в контролите в Испания.

Лагерът приключва утре, събота, когато отборът се прибира в България.

Белчев: Няма как да сме свежи 48 часа след мача със Спартак

Барт: Ще дадем всичко от себе си, но Лудогорец и Левски също са силни

Следимхме мача минута по минута:

90 - Край на мача - 1:1

89 - Джон Оби Микел не успя да намери топката с глава при центриране.

85 - Раул Лое напуска, 17-годишният Никола Борисов влиза на неговото място. Божидар Чуканов пък сменя Рафаел Енрике.

77 - Ачемпонг отправя опасен удар, който Слави Петров спасява.

61 - Младият Слави Петров сменя Черняускас на вратата на ЦСКА.

55 - Валентин Антов сменя Тиаго в ЦСКА.

51 - Невероятен двоен пропуск на китайците. При втория топката отскочи от крака на Александър Георгиев в гредата на вратата на ЦСКА.

46 - Начало на второто полувреме. Бланко заменя Каранга, Александър Георгиев вместо Жеферсон и Манолев на мястото на Бодуров като смени в ЦСКА.

45 - Край на първото полувреме - 1:1.

45 - Хубава атака на ЦСКА, Тиаго е в изгодна позиция да порази китайската врата, но ударът му е блокиран.

42 - Много сериозен пропуск на Каранга. Сам пред вратата стреля леко и не можа да уцели рамката.

34 - Опасен фаул пред вратата на ЦСКА. Музепер стреля над гредата.

30 - С далечен удар Музапер намери напречната греда на вратата на ЦСКА.

27 - Гол за Тиендзин Теда - 1:1. ЦСКА допусна първия си гол в зимните контроли. Жонатан бе забравен и изравни резултата  с глава - 1:1.

7 - 1:0 за ЦСКА. Центриране от фаул на Роланд Алберг и Фернандо Каранга с глава открива резултата в полза на българския тим.

1 - Начало на мача

ЦСКА - ТИЕНДЗИН ТЕДА 1:1

1:0 Фернандо Каранга 7, 1:1 Жонатан 27

Състав на ЦСКА:  30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23. Александър Дюлгеров, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Слави Петров (в) 1. Слави Петров (в), 25. Александър Барт, 18. Александър Георгиев, 11. Станислав Манолев,  26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков, 7. Жан Бланко

Трима футболисти пропускат мача - Кристиян Малинов заради лека контузия, Стойчо Атанасов е с вирус, а Георги Китанов получава почивка заради зъбобол.

Състав на Тиендзин Теда: 1 Жиа, 27 Бастианс, 26 Янг, 4 Фанг, 3 Хонгуе, 24 Жиарун, 10 Джон Оби Микел, 25 Музепер, 8 Ли, 17 Жиаганг, 9 Жонатан. Старши треньор - Ули Щилике.