Дунав и Етър изиграха много скучен мач, в който единствената логика бе двата отбора да завършат наравно, без голове. Така и стана – 0:0. Светлосиният Дунав за пореден път бе доста тих на своя терен в Русе, където отборът има само една победа /1:0 над ЦСКА/ след завръщането си през миналия сезон.

Етър също не бе никак шумен на терена, но вероятно едната точка е приета по-добре в лагера на „болярите“.

Това бе последният мач от 4-ия кръг на Първа лига, ако не броим отложения между Ботев и Септември.

Дунав е шести с 5 точки в актива си, а Етър - предпоследен с две.

Първото полувреме премина при равностойна игра, в която както домакините, така и гостите не можаха да сътворят чиста голова опасност, въпреки някои нелоши атаки към двете врати.

Дунав по никакъв начин не успяваше да намери рационалния път към вратата на великотърновци. Обратното също бе валидно, но очакванията за този мач бяха насочени по-скоро към фаворита в него Дунав.

Така или иначе играта не бе атрактивна за зрителите, ситуациите липсваха, а двата отбора се бяха неутрализирали напълно. Една малка идея по-добре все пак стоеше отборът на гостите, но твърде малко и за Етър, за да избяга от нулата през първото полувреме, както и за Дунав.

Видимо нищо не се промени в статуквото и в началните минути на втората част, въпреки направените смени. Отново скука, бавно темпо и липсва на положения.

Първата голова ситуация се откри пред Бирсент Карагарен чак в 74-ата минута. Хубавият му удар обаче бе отразен атрактивно от вратаря на Етър Христо Иванов.

Веднага след това и пред великотърновци се откри добра възможност, но ударът на Венци Василев с глава изпрати топката в аут.

После Христо Иванов предотврати автогол на сенегалеца Бадара, а пред отсрещната врата Бадара стреля с глава над вратата.

В самия край Иван Стоянов застраши от фаул вратата на Дунав, но топката мина над вратата на русенци. Същото упражнение видяхме и пред отсрещната врата.

Но логиката възтържествува. С оглед на показаното нищо по-справедливо нямаше от 0:0 в мача Дунав – Етър.