Голямото дерби в 29-ия кръг беше дуелът между ЦСКА и Лудогорец в София. Както обикновено, двубоят между "червените" и "орлите" генерира напрежение дни преди изиграването си, а след фиксирането на крайното 1:1 страстите пак се разгорещиха.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев и изпълнителният директор Ангел Петричев изразиха явно своите претенции спрямо дузпата, от която ЦСКА откри резултата в 64-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Хосе Паломино, като останаха сериозни съмнения дали инцидентът въобще се случва в границите на наказателното поле.

Скандалът можеше да придобие много по-сериозни размери, ако Марселиньо не бе успял да изравни четвърт час преди края.

Преглед на ситуацията под лупа и чрез специален софтуер обаче категорично показва, че мигът, в който Паломино докосва топката с лявата си ръка е извън наказателното поле.

Домусчиев изригна: Дузпа ала Литекс дадоха срещу нас!