Лудогорец пречупи надъхания ЦСКА в пълен с емоции мач от 28-ия кръг на Първа лига (първа шестища). "Орлите" осъществиха пълен обрат над "червените", които до 84-ата минута водеха на "Лудогорец Арена", макар и да бяха с 10 човека на терена. В крайна сметка възпитаниците на Димитър Димитров сломиха духа на съперника само за пет минути, побеждавайки го с 3:2.

Белчев: Червеният картон бе решаващ, остават шансове за титлата

Треньор на Лудогорец: Видях дух, емоция и жар, вече имаме спокойствие

Кирил Десподов наниза брилянто топката във вратата на разградчани в самия края на първото полувреме от фаул. "Орлите" съумяха да изравнят само 6 минути след началото на втората част като Якуб Швиерчок бе точен за "орлите". Последваха бурни минути на терена, напрежението ескалира и в крайна сметка първи в сметката прегоря футболист от гостуващия тим.

Анисе със съмнения за много сериозна травма

Каранга "гори" за два мача, пропуска битката с Левски

Жеферсон си изработи необмислен втори жълт картон, след като изблъска в гърдите без топка Светослав Дяков. Така "армейците" трябваше да доиграят мача с човек по-малко. Грозните събития обаче не свършиха до тук. Голмайсторът на ЦСКА Фернандо Каранга за пореден път си изкара жълт картон, който пък ще го извади от първия полуфинал с Левски за Купата на България и от мача с Верея за първенство. След това замалко да си изкара и втори жълт картон, извършвайки груб фаул срещу Сисиньо край тъчлинията. Наставникът на разградчани Димитър Димитров не сдържа гнева си и бе изпратен на трибуните от главния съдия Станислав Тодоров.

Още един от ЦСКА аут за Левски

Въпреки нажежената обстановка, гостите стигнаха до нов гол, повеждайки за втори път в срещата. Рубен Пинто хвърли в екстаз червените фенове в 79-ата минута. Радостта обаче бе кратка за възпитаниците на Стамен Белчев като в крайна сметка се стигна до нови два гола на разградчани, дело на Клаудиу Кешеру и Якуб Швиерчок, който се разписа за втори път в двубоя.

Така Лудогорец вече има аванс от 6 точки пред ЦСКА в класирането и малко или много докосва титлата в първенстото. "Орлите" имат в актива си 72 точки, а "армейците" - 66.

Интригуващи първи минути предложиха двата тима на „Лудогорец Арена”. "Орлите" диктуваха темпото през по-голямата част на полувремето, но така и не стигнаха първи до попадението. Възпитаниците на Димитър Димитров можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Върджил Мисиджан проби отляво, след което върна към Натанаел, който стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата.

В 11-ата минута разградчани отново напомниха за себе си. Мисиджан обача пропусна огромна възможност, след като нацели гредата. Главният съдия Станислав Тодоров даде авантаж и това позволи на холандския футболист да напредне към наказателното поле. Мисиджан опита директна стрелба към далечния ъгъл, но късметът покри „армейците” и топката разстресе страничния стълб.

Отговорът на „червените” дойде 4 минути по-късно. Рубен Пинто опита късмета си от около двайсетина метра, но в аут.

В 30-ата минута разградчани допуснаха още един чутовен пропуск. Сисиньо изведе Мисиджан зад гърба на Манолев. Холандецът пусна покрай излезелия Черниаускас, но Чорбаджийски се намеси в последния момент.

Атаките на домакините не стихваха и пет минути по-късно отново се стигна до опасна ситуация пред вратата на Черниаускас. Натанаел опита да намери Кешеру с остро успоредно центриране по земя. Румънският нападател искаше да отиграе атрактивно с пета, но за малко се размина с топката.

Въпреки сериозния натиск от страна на лудогорци, резултатът бе открит от тима на „червените”. Съдията Станислав Тодоров свири нарушение в полза на гостите, след като Джоди Лукоки фаулира Тиаго пред наказателното поле. Кирил Десподов застана зад топката и бе безпощаданен, изпълнявайки безупречно пряк свободния удар. Халфът на "червените" завъртя по невероятен начин топката, която закачи леко гредата и нахлу в мрежата на "орлите". Стражът на домакините Ренан бе напълно безпомощен.

Попадението на Десподов определено отвори играта и през второто полувреме станахме свидетели на зрелищен футбол с много голове, но и доста нерви у футболистите.

Едва шест минути след началото на втората част "орлите" възобновиха равенството, благодарение на влезлия като резерва Якуб Швиерчок.Сисиньо изведе Кешеру по дясното крило. Румънецът изпрати добро центриране към Швиерчок ,който с глава мушна топката във вратата на Черниаускас за 1:1.

Веднага след това разградчани можеше да осъществят пълен обрат в срещата. В 54-ата минута Жеферсон извърши нарушение срещу Сисиньо и съдията му показа жълт картон. Клаудиу Кешеру пък запрати топката от фаула към далечния ъгъл, но нацели гредата.

Минута по-късно Жеферсон си изработи втори жълт картон, след като при спряна игра избута Светослав Дяков. Това бе достатъчна причина за Станислав Тодоров да му покаже скамейката, а ЦСКА остана с човек по-малко на терена за повече от половин час.

В 61-ата минута се стигна до грозни сцени и край тъчлинията. Там изкаралият си вече жълт картон Каранга извърши необмислено нарушение спрямо Сисиньо, а наставникът на разградчани Димитър Димитров незабавно поиска голмайстора на "червените" да бъде изгонен. Бурната реакция на Херо накара главният арбитър да му покаже трибуните, а специалистът напусна бесен пределите на терена.

Въпреки че бяха с човек по-малко на терена "червените" отново успяха да поведат в резултата. В 71-ата минута Едвин Джеси проби отдясно и пусна страхотен пас по трева към освободилия се Пинто. Португалецът не се поколеба и от движение изпрати топката право в горния десен ъгъл на Ренан.

Домакините незабавно се активизираха в търсеното на ново изравнително попадение и то дойде в 84-ата минута. Натанаел центрира отляво в наказателното поле. Там Марселиньо успя да върне към озовалия се на перфектна позиция за стрелба Кешеру, който необезпокоявано оплете топката в мрежата на гостите.

В 88-ата минута се стигна и до пълния обрат в срещата. Швиерчок се превърна в герой за домакините, след като донесе безценният триумф за тима си. Мисиджан проби отляво, след което финтира футболист на "червените" и центрира в наказателното поле. Швиерчок, който бе намерил своето място пред вратарското поле разстреля с глава отблизо Черниаускас.

Така след куп емоции и драма в Разград Лудогорец се наложи над ЦСКА и се закрепи на лидерската позиция в класирането. В следващия мач обаче играчите на Димитър Димитров ги очаква тежко гостуване на Левски, които по-рано днес си тръгнага съкрушени от Пловдив, след  загуба с 0:1 от Ботев.

Вижте съставите на двата тима:

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 32. Пластун, 30. Моци, 18. Дяков, 12. Анисе, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 93. Мисиджан, 28. Кешеру;

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 9. Каранга, 11. Манолев, 15. Малинов, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго;