Септември и Локомотив Пловдив не определиха победител – 0:0 в последния мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Васил Левски“. Двамата вратари Янко Георгиев и Илко Пиргов направиха невероятни спасявания в двубоя и лишиха срещата от попадения.

Септември създаде първата опасност в срещата в 9-та минута. Яя Меледже подаде към Мартин Тошев, който свали с глава към Фабиано, но бразилецът не успя да завърши с хубав удар и стреля в аут. Две минути по-късно Мартин Тошев подаде към Иван Тилев, който отправи удар от дистанция, но Илко Пиргов внимаваше и спаси.

Димо Бакалов бе оставен непокрит на границата на наказателното поле на Септември в 15-та минута и стреля от въздуха, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Веселин Марчев събра двама играчи на Септември около себе си, след което подаде към Муса, който центрира в наказателното поле на Септември, Елтон не се намеси, но Димо Бакалов не успя да изпрати топката във вратата на Янко Георгиев, защото закъсня и тя излезе в аут.

Елитон подаде към Димо Бакалов, който стреля от границата на наказателното поле на Септември в 37-та минута, но над напречната греда в аут. Четири минути по-късно Елитон подаде към Анте Аралица, който преодоля по много атрактивен начин Васил Добрев, като го прехвърли в наказателното поле на Септември, след което стреля от въздуха, но право в Янко Георгиев, който спаси.

Футболистите на Септември направиха страхотен пропуск в 48-та минута. Иван Тилев подаде към Крис Гади, който пусна остър пас успоредно на гол линията, Мартин Тошев бе изпуснат от Булят и стреля, но от гол линията Димитър Везалов изби в корнер.

Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив в 54-та минута, след което Асен Чандъров нанесе хубав удар, но Илко Пиргов направи страхотно спасяване.

Анте Аралица получи хубав извеждащ пас в 56-та минута, след което финтира Васил Добрев, след което той стреля, но Янко Георгиев направи добро спасяване.

Домакините направиха нов страхотен пропуск в 67-та минута. Богомил Дяков центрира в наказателното поле на Локомотив, където Борис Галчев бе оставен непокрит и стреля, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Илко Пиргов.

Равенството между Септември и Локомотив Пловдив запази разликата от две точки между двата отбора в група "Б" на втората осмица. Септември е първи с 35 точки, а Локомотив Пловдив - втори с 33 точки.

Септември: 21. Янко Георгиев, 24. Богомил Дяков, 6. Елтон Дос Рейс, 15. Васил Добрев, 25. Иван Стоянов – 41. Яя Меледже, 26. Фабиано Алвеш – 19. Крис Гади, 8. Борис Галчев, 11. Иван Тилев – 9. Мартин Тошев

Локомотив Пд: 1. Илко Пиргов – 25. Муса Мухамед, 15. Димитър Везалов, 21. Юрица Булят, 19. Димитър Велковски – 39. Парвиз Умарбаев, 61. Елитон – 10. Веселин Марчев, 34. Игор Банович, 7. Димо Бакалов – 77. Анте Аралица