ЦСКА отново разби Левски и пак като миналия път – класически с 3:0. И с 67 точки вече спечели сребърните медали в Първа лига. След 35-ия кръг пък е ясно, че „сините“ са трети и взимат бронза, като преди последния кръг имат 62 точки.

Сребърно-червената радост бе напълно заслужена с оглед на показаното на терена, също както и бронзово-синята мъка от второто поред поражение от ЦСКА с този голям резултат .

ЦСКА завършва с две победи с по 3:0 преките двубои с Левски, който има един успех с 2:1, при едно равенство – 1:1.

ЦСКА откри с гол от съблекалнята. „Червените“ получиха правото да изпълнят фаул близо до тъчлинията. Давид Симао реши да стреля оттам и изненада вратаря на Левски Николай Кръстев – 1:0 още в 50-ата секунда.

Митов: Слабо, от 5 години Левски грам не е добре

Левски опита да отговори мълниеносно на предизвикателството, спечели два корнера, но не успя да създаде реална опасност.

После грешка в отбраната на „сините“ позволи на Руи Педро да шутира силно и опасно, но топката мина над вратата.

Началото на мача бе супер динамично, а ЦСКА по-активният отбор. В рамките на две минути – между 11-ата и 12-ата, първо Чорбаджийски, а после Каранга можеха да вкарат втори гол. Първо защитникът не уцели вратата, а после чудесна изява на Кръстев предотврати втория гол във вратата му.

Милко Георгиев: Атаките срещу нас ни направиха по-силни

Както и в миналото дерби „червената“ вихрушка понесе „сините“ наляво-надясно още от самото начало. Сега поне головете в началото във вратата на Левски не бяха два, а само един.

След бурното начало играта се поуспокои и към 30-ата минута „сините“ се изнесоха към средата на терена, където предимно вече се развиваха действията.

Шефовете на Левски се изнизаха пред сектор В

В 36-ата минута безумно изпълнение на аут от „сините“ позволи на Каранга да напредне отдясно и да стреля, но над вратата.

Един инцидент се случи през първото полувреме. Младият Кабов от резервите на Левски бе уцелен с предмет, хвърлен откъм сектор А.

А първата част приключи само с един гол аванс за ЦСКА. „Само“ с оглед на показаното на терена.

Стамен Белчев: Левски се размина с малко

Левски започна по-агресивно втората част, като промяната на почивката в състава на „сините“ бе Антон Огнянов за сметка на Сукуна.

Десният бек Сашо Александров бе сменен след час игра от младия Ивайло Найденов. Александров имаше вече картон, а в два случая рискуваше да получи и втори.

В 66-ата минута Кирил Десподов пропусна от изгодна позиция да вкара втория за ЦСКА, но минута след това Густаво Кулма го направи. Първо Николай Кръстев отби удара на Каранга, но отскочилата топка попадна в Кулма, който не пропусна – 2:0.

В 71-ата минута удар отдлачен на Мехди Бурабия намери левия страничен стълб на вратата на ЦСКА.

В 82-ата минута Давид Симао вкара и втория си гол в мача и отново от фаул, както в първата минута. Така ЦСКА разби Левски с 3:0 и заслужено спечели второто място, след като през зимата изоставаше от вечния си съперник в точките.

За Левски бронза не е никаква утеха, предстои бараж за Лига Европа срещу Верея за „сините“.

Скандално: Феновете на Левски удариха Минев и съблякоха играчите