Лудогорец постигна измъчена победа с 1:0 над столичния Септември в двубой от 23-ия кръг на Първа лига.

Трите точки дойдоха в края на двубоя, след като в добавеното време на мача съдията Волен Чинков отсъди много спорна дузпа за нарушение на Стоянов срещу Марселиньо в наказателното поле. Зад топката застана Кешеру и не сбърка. В 88-ата минута влезлия като резерва за Септември Борис Галчев получи втори жълт картон и напусна терена.

През първото полувреме домакините от Лудогорец направиха куп пропуски пред вратата на Галев, който правеше чудеса от храброст, за да не позволи на кълбото да влезе в мрежата му. Пропуски пред гола направиха почти всички атакуващи футболисти на Лудогорец.

В 22-ата минута на срещата Вандерсон излезе очи в очи с Галев, като вратарят на столичани отби с една ръка. Две минути по-късно отново Галев обезсърчи Вандерсон. Швиерчок и Лукоки изтърваха чисти положения пред Галев.

Дузпата, която даде 3-те точки на Лудогорец

През втората част домакините продължиха да пропускат положение след положение пред вратата на Септември. Марселиньо, Натанаел, Кешеру правеха каквото си искат в наказателното поле на съперника, но гол не падаше. В 80-ата минута Галчев получи първия си жълт картон в мача, а осем минути по-късно остави съотборниците си в намален състав. Крис Гади пропусна да открие резултата в полза на Септември, след като ударът му мина встрани от вратата.

Галчев остави Септември с човек по-малко

В добавеното време на срещата Стоянов скочи за висока топка и натисна леко Марселиньо в наказателното поле на Септември и съдията Чинков отсъди наказателен удар, който Кешеру превърна в гол. Така Лудогорец направи разликата с втория ЦСКА на 6 точки, след като вече има 57 точки, Септември има 24 и е на 10-ото място. В двата състава имаше куп промени в състава, което със сигурност рефлектира върху представянето на двата състава.