Отборът на Берое Стара Загора започна с победа новия шампионат в efbet Лига. Възпитаниците на Александър Томаш надделяха като гост на Ботев Враца в интригуващ сблъсък на стадион „Христо Ботев”.

Старозагорци взеха първи три точки през кампанията след успех с 3:1. Точни за гостите бяха Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Милен Желев. Почетното попадение за домакините пък вкара Мирослав Будинов.

Двубоят във Враца предложи множество любопитни и интересни моменти, но Берое определено показа повече класа и заслужено стигна до победата.

Развитието на мача минута по минута.

Двубоят на стадион „Христо Ботев” във Враца започна с лек натиск на гостите, който още в 3-ата минута доведе до реална голова възможност. След атака отдясно, Мартин Камбуров бе изведен в пеналта, стигна почти  до аутлинията и успя да върне към Педро Еуженио, чийто удар обаче бе блокиран от Андреас Васев.

В 10-ата минута домакините отговориха чрез Даниел Генов, който получи отдясно, напредна и стреля силно по диагонала. Душан Перниш обаче бе на мястото си и успя да спаси.

Натискът на гостите даде резултат след дванадесет минути игра, когато Педро Еуженио успя да се разпише. Охене получи топката в центъра на терена и веднага потърси комбинация с Александър Василев отляво. Той не се поколеба и потърси свой съотборник в наказателното поле, където на точното място се оказа Еуженио. Португалецът овладя и с премерен удар фронтално срещу вратата, наказа Краси Костов.

Само няколко минути по-късно обаче, голмайсторът за гостите трябваше принудително да напусне терена след травма. На негово място се появи Милен Желев. Въпреки промяната в редиците на гостите, Берое продължи да играе по-добре и бе много близо до втори гол.

В две поредни ситуации тимът на Александър Томаш удари две греди, като и в двата случая, човекът, който стреля бе Иван Бандаловски.

В оставащото време до края на първата част Берое продължи да диктува темпото на терена и бе много близо до нов гол. Мартин Камбуров на два пъти имаше много добри възможности, но късметът покри стража на домакините.

Едва в продължението на първото полувреме домакините погледнаха по-смело към противниковата врата. Даниел Генов получи в наказателното поле и пробва прострелно центриране към Будинов, но вратарят на гостите Душан Перниш пресече.

Втората част започна с отлична възможност за домакините, които бяха много близо до намаляването на резултата. лед атака по лявото крило Валери Домовчийски напредна и центрира много добре към Будинов, който обаче не успя да засече пред погледа на Перниш. Секунди по-късно, след поредна комбинация между Александър Василев и Мартин Камбуров, нападателят не успя да уцели вратата.

В 69-ата минута гостите удариха за втори път, като този път попадението бе дело на друг португалец в редиците на Берое – Рубен Бригидо.  Той получи леко вляво, напредна и след като преодоля с лекота Андреас Васев, стреля с десния крак за 2:0. Стражът на домакините докосна топката, но не успя да я отклони извън рамките на вратата.

Домакините успяха да върнат интригата в срещата чрез Будинов, който успя да се разпише с глава след центриране от корнер. След удара на нападателя топката рикошира в тялото на бранител и прехвърли стража Душан Перниш.

Всичко в срещата бе решено две минути преди края на срещата, когато Милен Желев се разписа хладнокръвно. След грешка при изнасянето на топката от страна на Ботев, Венци Керчев игра несъсредоточено и не успя да върне топката към свой съотборник, което позволи на гостите да организират бърза атака, която бе завършена от Желев с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата.

Така Берое стартира успешно новата кампания, печелейки първи три точки на негостоприемния „Христо Ботев” във Враца.

БОТЕВ ВР – БЕРОЕ 1:3

0:1 Еуженио 12'

0:1 Бригидо 69'

1:2 Будинов 77'