Славия постигна четвърта поредна победа у дома, след 2:0 срещу Черно море.

Теренът на Националният стадион "Васил Левски" предложи отлични условия, предвид снега, затрупал София в последните 24 часа.

Зелен килим сред преспите за Славия и Черно море

Студеното време разбира се не позволи някакви невероятни футболни изяви, но попадението на Иван Минчев, разделило двата тима през първото полувреме, бе наистина повече от страхотно. Галин Иванов оформи крайния резултат в последните десетина минути.

Един за всички, всички за Криси

С трите точки Славия почти настигна Черно море в класирането, като вече има 23 точки, само една по-малко от варненци, които са седми в класирането.

Двата отбора иначе изиграха сравнително равностоен двубой, като просто домакините се възползваха по-добре от положенията си.

Първият четвърт час бе по-силен за Черно море, но Антон Огнянов бе спрян от Стергиакис.

Страхотен шанс за Славия пропусна Калоян Кръстев в 20-та минута, но той не успя да засече във вратата от 3-4 метра, а прати топката над напречната греда.

Първото полувреме бе и по-напрегнатото, като Георги Кабаков показа доста картони.

Резултатът бе открит в 45-та минута с гола на Иван Минчев. С левия крак от движение той засече топката от 14-15 метра. Страхотното попадение бе отбелязано и със страхотна радост, като Минчев се метна в преспите край тъчлинията.

Снежна детска радост за Минчев след гола

Решителна намеса имаше стражът на домакините Антониос Стергиакис в 54-та минута. Младокът отрази отличен опит на Зехиров, който стреля технично и силно от разстояние, а вратарят изби под сглобката.

Славия можеше да си реши всичко в 77-та минута, но отново Калоян Кръстев не успя обаче да отиграе добре топката и бе застигнат от защитник на Черно море.

Проба-грешка за Омар Абуд от тъча

Пропуск направи и Славчо Шоколаров, преди в 83-та минута Галин Иванов да подпечата победата на Славия, след като сам намери Стефан Велев в наказателното поле отдясно, защитник не изби добре и топката пак стигна до Галин, който от няколко метра фронтално срещу вратата нямаше как да сгреши.

Галин Иванов сломи Черно море за 2:0

Така приключиха нещата позитивно за "белите", за подарък по случай рождения ден на своя бос Венцеслав Стефанов.

За Черно море това бе нов двубой без успех - трета загуба от четири срещи за варненци.

Заслужено: Иван Минчев грабна приза за Играч на мача

Славия - Черно море 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Иван Минчев 45, 2:0 Галин Иванов 83
жълти картони: Димитър Буров, Андреа Христов, Емил Мартинов (Славия), Атанас Зехиров, Георги Илиев (Черно море)
главен съдия: Георги Кабаков