Тимът на Ботев Пловдив записа категорична и съвсем заслужена победа над гостуващия Верея с 4:0 в мач от 23-ия кръг на родната Първа лига. Домакините направиха на „пух и прах” старозагорския тим, който не създаде нищо опасно в целия ход на срещата. Все пак гостите отбелязаха гол в края на второто чрез Денислав Станчев, но съдиите отмениха гола на гостите заради засада.

Иначе Феребори Доре даде аванс на своите в 20-тата минута, а в 41-ата Тодор Неделев удвои. Нови два гола дойдоха за „канарчетата” през втората част, след като Васил Шопов се разписа в 81-ата, а резервата Кристиан Добрев оформи крайния резултат пет по-късно.

По този начин Ботев остава на четвъртото място и вече е с 42 точки, като остави Берое на три зад себе си. Старозагорци обаче са с мач по-малко. Верея продължава да е на дъното в Първа лига, като остава единственият отбор, който няма победа в хода на шампионата досега.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ВЕРЕЯ 4:0

1:0 Феребори Доре (20')

2:0 Тодор Неделев (41')

3:0 Васил Шопов (81')

4:0 Кристиан Добрев (86')

Отборът на Ботев Пловдив започна с категоричната си доминация над Верея още с първите секунди на срещата. В деветата минута дойде първият шанс за Ботев, след като Карачанков центрира отляво, а Годердзи Мачадзе „свали” приятелски топката за оставения непокрит Васил Шопов. Халфът на Ботев обаче не отправи силен изстрел и топката излезе аут.

В 18-ата минута пък дойде втори голям пропуск на Шопов. Неделев видя с магичен пас колегата си в Ботев, който бе зад защитата на Ботев. Стражът на Верея Генадий Ганев скъси перфектно разстоянието, а Шопов не успя да го преодолее и топката излезе в корнер. Две минути по-късно обаче Ботев поведе в резултата. Еберт Кардосо центрира отляво по перфектен начин за Феребори Доре. Таранът на Ботев не даде възможност на Дмитрий Иванов да го неутрализира и с хубав удар в обратния ъгъл на вратата на Ганев прати топката в мрежата – 1:0 за Ботев.

В 24-ата минута пък Васил Шопов сътвори трети фрапантен негов пропуск. Атанас Зехиров овладя отдясно и видя с прецизен пас по земя Шопов. Последва слаб изстрел, който излезе аут. В 41-ата минута пък Верея се пропука в защита, а в грешник се превърна Тимоте Рубен. Защитникът подари топката за Шопов, който пък веднага видя пред дъгата Неделев. Халфът на Ботев отправи чудесен изстрел по земя и с финес удвои аванса на „канарчетата” – 2:0 за Ботев.

Втората част на мача продължи в обичайното русло, след като Ботев тероризираше с атаките си опонента. В рамките на четири минути, между 56-ата и 60-тата, Ботев създаде три грандиозни ситуации за гол, но Балтанов, Неделев и Зехиров направиха пропуски.

В 77-ата минута влезлият като резерва Кристиан Добрев се „подигра” с дрибъл на защитниците на гостите, а накрая видя на дъгата Балтанов. Капитанът на Ботев отправи силен изстрел, който за негово съжаление отлетя встрани. Все пак в 81-ата минута третият гол за Ботев бе факт. Балтанов видя чудесно Васил Шопов, а той изпревари Ганев, за да покачи резултата – 3:0.

В следващата минута Верея отбеляза гол, който не бе зачетен поради несъществуваща засада. Денислав Станчев бе изведен сам срещу Даниел Кайзер и прати топката във вратата на домакините. Флагът на втория асистент-съдия бе вдигнат, а Костадин Ничев покриваше засадата и това попадение не трябваше да бъде отменяно, макар това да бе единственото нещо, което Верея направи за 90-те минути в Коматево.

Така дойде 86-ата минута, когато Кристиан Добрев оформи крайния резултат. Младокът сътвори чудесна солова акция пред феновете на Ботев, разминавайки бранителите на гостите и с уверен удар с левия крак прати топката за четвърти път във вратата на Ганев – 4:0.

В идния кръг Ботев ще пътува до Русе за гостуване на Дунав, докато Верея приема Черно море в Стара Загора.

Ботев Пд: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Костадин Ничев – Еберт да Силва – Васил Шопов, Лъчезар Балтанов /к/ (85' - Радослав Апостолов) - Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Атанас Зехиров (64' - Кристиан Добрев) – Феребори Доре (78' - Иван Василев)

Треньор: Николай Киров

Верея: Генадий Ганев – Иво Иванов /к/, Дмитрий Иванов – Годердзи Мачадзе, Тимоте Рубин, Женя Доброволски – Шота Гвазава, Жосуе Нтойа, Андреис Ковальов – Бедри Рюстемов (79' - Божидар Христов), Хрвоие Ризванович (46' - Денислав Станчев)

Треньор: Олександър Севидов